Ideálne farby pre vašu kuchyňu: Inšpirujte sa indickým učením Vastu!

Viete o tom, že toto populárne učenie tvrdí, že ak si človek stavia dom, je to to isté, ako by si vytváral novú telesnú schránku? Základ šťastného bývania vraj tkvie v pôdoryse domácnosti, prím tiež hrajú dobre zvolené farby.

kuchyňa s bielou kuchynskou linkou a drevenými jedálenskými stoličkami

Aká je najlepšia farba pre kuchyňu? Má to byť biela! Tým, že nevzbudzuje pozornosť, v  centre diania zostávajú farby vašich pokrmov. Podľa Vastu existujú špecifické kuchynské farby, ktoré v miestnosti maximalizujú dobré energie. Väčšinu kuchýň, ktoré sú v súlade indickými zásadami, nájdete na juhovýchode.

Ak sa rozhodnete pre juhovýchod aj vy, mali by ste sa zamerať na svetlé farby, ktoré pomáhajú zosilniť vlastnosti prvku ohňa. Ten sa má starať o to, aby vaša domácnosť ostala šťastným miestom. Nie ste si istí ako postupovať pri maľovaní stien a výbere odtieňov pre zariadenie v kuchyni? Inšpirujte sa našimi radami.

Kuchyňa v pozitívnom duchu

Táto miestnosť predstavuje živel ohňa. Aj z toho dôvodu je najlepšie zvoliť optimistické a živé farby stien. Nevyhýbajte sa ohnivej červenej a oranžovej a dobrou voľbou je aj žltá. Patrí medzi typické veselé farby, ktoré vnášajú do priestoru optimizmus a radosť. V kuchyni dobre fungujú aj pastelové odtiene ako svetloružová a broskyňová, podľa Vastu tieto farby symbolizujú teplo a hlbokú lásku. Menej výraznou, no osvedčenou farbou je aj svetlohnedá, ktorá symbolizuje stabilitu a povzbudzuje chuť do jedla.

Ideálne odtiene pre celú kuchyňu

Aké farby zvoliť na kuchynskú linku, podlahy či pracovnú dosku? Skrinky v citrónovo žltej, oranžovej alebo zelenej farbe sú mimoriadne vhodným riešením. Tieto farby vnášajú do domácnosti sviežosť, pozitivitu, pevné zdravie a prosperitu. Krok vedľa neurobíte, ani keď stavíte na bielu kuchynskú linku, taktiež bude v súlade s populárnym indickým filozofickým smerom. Nezabudnite k nej vybrať aj korešpondujúce jedálenské stoličky.

biela kuchynská linka s oranžovým farebným akcentom

 

Ponuka jedálenských stolov je na MôjNábytok.sk mimoriadne široká, ak si vyberiete drevo, ktoré podčiarkuje spojenie s prírodou, urobíte dobre. A ako je to s podlahami? Doprajte vašej „Vastu kuchyni“ keramickú dlažbu usporiadanú do vzoru mozaiky, „povolený“ je aj mramor, ktorý predstavuje podľa indického učenia ideálnu voľbu.

Čo sa týka farebných odtieňov, smerujte váš výber na neutrálne farby ako sú biela, svetlo hnedá, béžová či sivá. Pokiaľ ide o pracovnú dosku, Vastu Shastra odporúča použiť prírodný kameň – kremeň alebo žulu. Kuchynská doska v zelenej farbe býva označovaná za dokonalý výber, na žltú a oranžovú by ste však radšej mali zabudnúť.