5 spôsobov, ako opticky zväčšiť menšiu kuchyňu

Kuchyňa. Miesto, kde to žije. Pripravujete v nej chutné jedla, balíte desiatu, míňate sa pri rýchlej rannej káve. V priestrannej kuchyni je radosť tvoriť. V menšej možno zažívate nepríjemný pocit stiesnenia a nervozitu, keď sa váš partner snaží dostať k chladničke alebo sa vám popod nohy motajú deti.

jednoduchá kuchynská linka v bielej farbe s oranžovou zástenou od Mojnabytok.sk

Ak vám dispozícia bytu alebo domu neumožňuje kuchyňu a jedáleň rozšíriť, nezúfajte. Aj malá kuchyňa môže pôsobiť priestranne. Máme pre vás 5 tipov, ako ju opticky zväčšiť.

Denné alebo umelé svetlo – prvý krok k úspechu

Aby slnečné lúče mohli osvetliť kuchyňu, potrebujú preniknúť do priestoru. Odstráňte z okien závesy a cez deň vytiahnite rolety.

Zaujímavý spôsob, ako preniesť denné svetlo do celého priestoru, je využiť zrkadlá alebo iné odrazové plochy – môžu nimi byť aj oceľové panvice zavesené na stene alebo kuchynská stolička.

Ak nemáte dostatok svetla zvonku, stavte na kvalitné umelé svetlo. Výborná voľba je úsporné LED osvetlenie na strop. Visiace lampy zaveste do úrovne očí.

Malej kuchyni pristane farebná jednoduchosť v bledých odtieňoch

Tmavé a výrazné farby priestory opticky zmenšujú. Stavte na bielu, krémovú alebo svetlo šedú. Svetlé farby odrážajú svetlo a opticky zväčšia priestor.

biela kuchynská linka so svetlomodrou zástenou od Mojnabytok.sk

Odtiene jednej farby môžete kombinovať. Na kuchynskú linku, zástenu, steny aj jedálenský kút.

Nebojte sa geometrie

Geometrické tvary na podlahe alebo stene za kuchynskou linkou dokážu miestnosť opticky rozšíriť alebo predĺžiť. Skúste pásiky alebo štvorce.

Prispôsobte kuchynskú linku vašim potrebám

Ak potrebujete úložný priestor, potiahnite kuchynské skrinky bledej farby až po strop. Viac priestoru opticky vytvoríte presklenými dvierkami. Naopak, ak ho máte dostatok alebo vás láka minimalizmus, horné skrinky môžete nahradiť otvorenými policami. Priestor vám efektívne ušetria aj vstavané spotrebiče.

Vhodne zvolený jedálenský nábytok je dôležitým kúskom skladačky

Nemáte možnosť umiestniť jedáleň do inej miestnosti? Aj v malej kuchyni sa dá vytvoriť jedáleň, ktorá ju na prvý pohľad nezmenší.

Jedálenský stôl a stoličky v horčicovej farbe od mojnabytok

Pri výbere je dôležité zodpovedať si otázku, pre koľko ľudí sedenie potrebujete. Malý skladací stôl a jedálenské stoličky môžete umiestniť pod okno. V moderných interiéroch môžete staviť na vyvýšené barové sedenie. 

Naši odborníci vám radi poradia, ako vytvoriť z malej kuchyne a jedálne opticky väčší priestor, v ktorom sa budete cítiť príjemne.