Kompletné kuchynské zostavy? Ušetria vám čas aj peniaze

Kompletné kuchynské zostavy? Ušetria vám čas aj peniaze

Kuchynské linky, ktoré sa skladajú zo skriniek, pracovnej dosky a drezu si môžete na mieru vyskladať podľa vašich predstáv. Nie vždy však na to budete mať čas, energiu a finančné prostriedky. Kuchynská linka na mieru môže byť veľmi nákladný projekt. Jednoduchším riešením sú kompletné kuchynské zostavy, ktoré obsahujú všetko, čo potrebujete na to, aby bola vaša kuchynská linka estetická a funkčná. Kompletné kuchynské linky kombinujú farby a materiály, ktoré spolu ladia, a ušetria vám čas pri výbere jednotlivých komponentov. Ich výhodou je rýchla montáž a výhodná cena – stačí si vybrať ten správny model a veľkosť.

Kompaktné kuchynské linky do malej kuchyne

Do menšej panelákovej kuchyne alebo do kuchynského kúta v otvorenom priestranstve obývačky spojenej s kuchyňou sa najlepšie hodia malé kuchynské linky s úzkymi skrinkami. Kompaktné a lacné kuchynské linky môžu mať skrinky až po strop, vďaka čomu naplno využijete úložnú kapacitu vašej malej kuchyne.

Pri tomto type kuchynských liniek je mimoriadne dôležité vytvoriť vo vnútri skriniek efektívne úložné systémy. Veľkou pomocou sú rôzne typy organizérov a otočných systémov, ktoré sú maximálne ergonomické a prispôsobia sa vašim potrebám.

365908_kuchynska-linka-elena-1-8-2-4m

Univerzálna biela farba v kuchyni

Biele kuchynské linky zostavy nábytku do kuchyne rozhodne vylepšia – opticky rozšíria úzky priestor a presvetlia ho. Biela kuchyňa pôsobí čisto, minimalisticky a harmonicky. Bielu kuchynskú linku s ľahkosťou zladíte s dreveným jedálenským nábytkom ako aj s kovovým alebo plastovým nábytkom rôznych farieb. Kuchynská linka s bielymi skrinkami je skrátka univerzálne riešenie, s ktorým nič nepokazíte.

254006_kuchynska-linka-mela-1-8-2-4m-biely-mat

Praktické sivé kuchynské linky

Sivé kuchynské linky rôznych odtieňov – od svetlosivej, cez stredne šedú až po tmavú antracitovú – sú populárnym moderným riešením do kuchyne. Ich výhodu je variabilita a veľa možností kombinovania s jedálenským nábytkom, dlažbou a doplnkami. Na sivej farbe navyše nie sú až tak nápadne viditeľné drobné nečistoty, a to najmä v prípade, že majú dvierka kuchynských skriniek matnú úpravu.

431334-5_kuchynska-linka-uniqagrande-sivy-lesk

Útulná kuchyňa v drevenom dekore

Nábytok z dreva zútulní akúkoľvek miestnosť a drevený dekor sa preto nevyhýba ani kuchyni. Atraktívne retro kuchynské linky môžu obsahovať dvierka z imitácie dreva, skombinované s bielou, čiernou alebo sivou farbou. Optimistická zmes bielej farby a dreva sa hodí najmä do menších kuchyniek. Stredne tmavé drevo skombinované s tmavosivými alebo čiernymi dvierkami kuchynských skriniek dodajú vašej kuchyni hĺbku a elegantný nádych. Tento typ kuchynskej linky sa hodí nielen do moderného bytu zariadeného v klasickom, severskom alebo industriálnom štýle, ale aj do rekreačného obydlia – na chatu či na chalupu, kde dominuje drevený nábytok.

431340-2_kuchynska-linka-uniqagrande-dub-wotan

Rafinované rohové kuchynské linky

Pri kuchynských linkách platí, že by ste sa vždy mali usilovať o maximálne využitie dostupného priestoru. Kuchynské zostavy rohové i klasické sú vhodným riešením do malej kuchyne. Rohové kuchynské linky by mali využiť celý dostupný priestor pozdĺž kuchynskej steny. Aj malé rohové kuchynské linky urobia v stiesnenom priestore veľký rozdiel – najmä ak ich skrinky siahajú až po strop.

163905-3_kuchynska-linka-amaro-3

Moderný nábytok do kuchyne s vysokým leskom

Moderné kuchynské linky rôznych farieb a tvarov majú často dvierka s lesklou úpravou. Tento typ dvierok dokáže dodať vašej kuchyni nový rozmer. Kuchynské linky s lesklými dvierkami odrážajú svetlo podobne ako zrkadlo a dokážu tak nielen presvetliť vašu kuchyňu, ale ju aj opticky zväčšiť. Platí to najmä pre kuchynský nábytok svetlých farieb ako je biela, smotanová, béžová, krémová alebo svetlosivá.