Kráľovná bielej kuchyne – kuchynská linka trikrát inak

Prečo patria kvalitné biele kuchynsky linky medzi najobľúbenejšie typy nábytku do kuchyne? Biela farba evokuje čistotu, poriadok a sviežosť – a tieto tri kvality by v žiadnej kuchyni nemali chýbať. Biela farba naviac opticky zväčšuje priestor, vďaka čomu sa aj v malej panelákovej kuchynke budete cítiť príjemnejšie. Vyberte si bielu kuchynskú linku, ktorá najlepšie zodpovedá vášmu vkusu.


Moderná biela kuchyňa

Moderné biele kuchyne sa vyznačujú jednoduchým, minimalistickým dizajnom, ktorý sa hodí najmä tým, ktorí si potrpia na luxus, dizajn a funkčnosť. Tento druh kuchyne charakterizujú predovšetkým odolné materiály ako sú lamino a MDF, často v lesklom prevedení. Niektoré moderné kuchyne majú praktické dvierka zo skla, vďaka ktorým hneď viete, čo je za nimi.

moderna-kuchyna-mojnabytok

Kvalitná moderná biela kuchyňa, ktorá takmer splýva so stenou, opticky pridá vašej miestnosti zopár metrov, no môže pôsobiť trochu sterilne a mdlo. Je na vás, ako si takúto kuchyňu doladíte. Môžete do kuchynskej linky pridať farebné skrinky v svetlých pastelových odtieňoch, ktoré doplnia bielu, prípadne farebné kachličky na stenu či zaujímavé LED osvetlenie skriniek.

Bielu farbu tiež skvele doplní kontrastná čierna pracovná doska a nábytok, prípadne farebný kuchynský nábytok z plastu alebo kovu. K moderným bielym kuchynským linkám sa hodí i kuchynský ostrovček s kvalitnou kamennou pracovnou doskou.

Biela kuchynská linka v uvoľnenom vidieckom štýle

Učaroval vám vidiecky štýl alebo túžite po kuchyni v sviežom stredomorskom či provensálskom dizajne? Útulnú bielu kuchynskú linku si môžete dopriať v rodinnom dome aj v slovenskej panelákovej kuchynke. Vidiecky štýl sa vyznačuje kvalitnými materiálmi, využitím dreva, patiny a zaujímavými úchytkami na zásuvkách.

Je na vás, ako si ešte viac zútulníte vašu bielu vidiecku kuchyňu. Ponúkame vám niekoľko tipov:

  • nainštalujte si do okien textilné rolety alebo záclony v odtieňoch žltej, modrej alebo fialovej farby
  • spestrite si jedálenský stôl látkovým obrusom s kvetinovými motívmi
  • umiestnite na kuchynskú linku jednoduchú vázu s kvetmi a pravidelne ich vymieňajte
  • na okennej parapete pestujte bylinky, ktoré budete často využívať pri varení
  • dolaďte miestnosť stropným svietidlom a menšími lampami na stenách (použite žiarovky s odtieňom teplej žltej)
  • do nevyužitého rohu umiestnite úzky drevený rohový regál, ktorý môžete využiť na kuchárske knihy aj na dekorácie.

moderna-biela-kuchyna-vo-vidieckom-style

Kombinácia bielej farby a dreva v kuchyni

Ak sa vyhýbate bielej kuchynskej linke preto, lebo na vás pôsobí príliš stroho, skombinujte bielu farbu kuchynského nábytku s drevenými prvkami. Takáto kuchyňa je štýlovo neutrálna, elegantná a upokojujúca. Hodí sa do interiérov, v ktorých sa nachádza aj iný nábytok z masívneho dreva, ktorý s ňou farebne ladí – napríklad do kuchyne, ktorú od obývačky delí barový pult s drevenými alebo kovovými stoličkami.

Výhodou kuchynskej linky v kombinácii biela farba + drevo je, že ju ľahko skombinujete s iným nábytkom z prírodných materiálov (alebo imitácie dreva) a doplnkami. Zamerajte sa na prepracované detaily a na kvalitné materiály. Dolaďte svoju kuchyňu poličkami z masívneho dreva, viacfarebným regálom, lampou s tienidlom z dreva alebo látky a izbovými rastlinami.

P.S.: Potrebujete viac informácií o kuchynských linkách, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.