Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Vylaďte si kuchyňu dokonalými farbami

Farby na nás pôsobia viac než si uvedomujeme. Práve preto je potrebné starostlivo zvážiť ich výber pri zariaďovaní interiéru. Doplnky, zariadenie a nábytok nie je možné často obmieňať, preto by ste si mali vybrať také farby, s ktorými budete spokojní dlhé roky.

kuchyne mojnabytok

S farbou kuchyne by mala byť spokojná celá rodina

Kuchyňa je jednou z miestností, v ktorej trávi veľa času celá rodina. Pri výbere farieb do kuchyne preto zvážte názory všetkých členov rodiny a snažte sa nájsť kompromis, s ktorým budú všetci spokojní. Myslite aj na to, že časom sa váš vkus môže zmeniť a extravagantná ružová nemusí byť po piatich rokoch taká úžasná, ako na začiatku. Hľadajte preto farby, ktoré budú nadčasové a vášmu oku lahodiace.

Farebnosť interiéru je vždy otázkou vkusu. Ak však chcete začať nový deň v slnečnej a veselej nálade, siahnite po teplých odtieňoch. Kuchyňa je srdom domova, preto sú tieto farby do kuchyne ako stvorené. Žltá či béžová stena v kombinácii s bielou kuchynskou linkou urobí vašu kuchyňu svetlou a žiarivou. Celý efekt môžete vylepšiť výraznými doplnkami, napríklad farebnými závesmi na oknách, obrazmi alebo tmavou pracovnou doskou.

Teplé farby kuchyňu zjemnia a rozjasnia

Medzi teplé farby patrí aj oranžová, ktorá podporuje chuť do jedla a pomáha zlepšovať náladu. Kuchyňu vám rozjasní aj zelená farba, ktorá pôsobí na správne trávenie, je to tiež farba pokoja a harmónie. S jej sýtosťou to však netreba preháňať, zvoľte radšej jej mäkšie odtiene, ktoré môžete krásne skombinovať s bielou alebo s klasickým drevom.

Zaujímavou voľbou je aj modrá, ktorá však patrí medzi studené farby. Preto sa radšej vyhnite jej kombinácii s bielou farbou a nerezovým zariadením, spolu by totiž pôsobili veľmi chladne. Samotná modrobiela kombinácia je skvelou a nadčasovou voľbou, treba ju však vyladiť vhodnými doplnkami v teplejších odtieňoch. Modrú a bielu nádherne doplní pracovná doska z masívneho dreva, drevená podlaha alebo drevený nábytok. Hnedá je zároveň farba zeme a pôsobí stabilným a upokojujúcim dojmom.

Pri výbere farieb vždy zvážte aj veľkosť kuchyne. Do malých priestorov sa hodia svetlejšie odtiene, do veľkej kuchyne si môžete dovoliť experimentovať aj s tmavšími farbami. O celkový príjemný dojem sa v každom prípade postará hnedá drevená podlaha, ku ktorej poľahky skombinujete čokoľvek. Najnovším módnym trendom je dnes výrazná tyrkysová, ktorá sa bude krásne vynímať v kombinácii s bielou farbou.