Vylaďte si kuchyňu dokonalými farbami

Farby na nás pôsobia viac než si uvedomujeme. Práve preto je potrebné starostlivo zvážiť ich výber pri zariaďovaní interiéru. Doplnky, zariadenie a nábytok nie je možné často obmieňať, preto by ste si mali vybrať také farby, s ktorými budete spokojní dlhé roky.

kuchyne mojnabytok

S farbou kuchyne by mala byť spokojná celá rodina

Kuchyňa je jednou z miestností, v ktorej trávi veľa času celá rodina. Pri výbere farieb do kuchyne preto zvážte názory všetkých členov rodiny a snažte sa nájsť kompromis, s ktorým budú všetci spokojní. Myslite aj na to, že časom sa váš vkus môže zmeniť a extravagantná ružová nemusí byť po piatich rokoch taká úžasná, ako na začiatku. Hľadajte preto farby, ktoré budú nadčasové a vášmu oku lahodiace.

Farebnosť interiéru je vždy otázkou vkusu. Ak však chcete začať nový deň v slnečnej a veselej nálade, siahnite po teplých odtieňoch. Kuchyňa je srdom domova, preto sú tieto farby do kuchyne ako stvorené. Žltá či béžová stena v kombinácii s bielou kuchynskou linkou urobí vašu kuchyňu svetlou a žiarivou. Celý efekt môžete vylepšiť výraznými doplnkami, napríklad farebnými závesmi na oknách, obrazmi alebo tmavou pracovnou doskou.

Teplé farby kuchyňu zjemnia a rozjasnia

Medzi teplé farby patrí aj oranžová, ktorá podporuje chuť do jedla a pomáha zlepšovať náladu. Kuchyňu vám rozjasní aj zelená farba, ktorá pôsobí na správne trávenie, je to tiež farba pokoja a harmónie. S jej sýtosťou to však netreba preháňať, zvoľte radšej jej mäkšie odtiene, ktoré môžete krásne skombinovať s bielou alebo s klasickým drevom.

Zaujímavou voľbou je aj modrá, ktorá však patrí medzi studené farby. Preto sa radšej vyhnite jej kombinácii s bielou farbou a nerezovým zariadením, spolu by totiž pôsobili veľmi chladne. Samotná modrobiela kombinácia je skvelou a nadčasovou voľbou, treba ju však vyladiť vhodnými doplnkami v teplejších odtieňoch. Modrú a bielu nádherne doplní pracovná doska z masívneho dreva, drevená podlaha alebo drevený nábytok. Hnedá je zároveň farba zeme a pôsobí stabilným a upokojujúcim dojmom.

Pri výbere farieb vždy zvážte aj veľkosť kuchyne. Do malých priestorov sa hodia svetlejšie odtiene, do veľkej kuchyne si môžete dovoliť experimentovať aj s tmavšími farbami. O celkový príjemný dojem sa v každom prípade postará hnedá drevená podlaha, ku ktorej poľahky skombinujete čokoľvek. Najnovším módnym trendom je dnes výrazná tyrkysová, ktorá sa bude krásne vynímať v kombinácii s bielou farbou.