Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Praktická kuchyňa na každý deň: máme pre vás niekoľko tipov

Ako často vás vídať v kuchyni? Už vám tam chýba len posteľ alebo ju využívate len na prípravu kávy a ohrev polotovarov? Nech sa nachádzate v ktorejkoľvek kategórii, určite by ste ocenili kuchynskú linku, v ktorej je všetko prehľadne usporiadané, ktorá sa jednoducho udržiava a skvelo vyzerá.

kuchyna mojnabytok

Kuchyňa je vašou vizitkou

Je jasné, že ak niekto miluje variť, dá si záležať aj na vzhľade svojej kuchyne. Nikto by sa necítil dobre v miestnosti, ktorá vyzerá nemoderne, jej nábytok si už čo-to odžil a navyše neposkytuje dostatok úložného priestoru. Ako by to malo vyzerať v praktickej kuchyni? Myslieť treba hneď na niekoľko aspektov. Jedným z nich je napríklad aj to, ako sa vám bude kuchynská linka udržiavať. Lesklé plochy si budú vyžadovať zaručene viac starostlivosti ako plochy s matným efektom, príp. s výzorom dreva.

Len si predstavte, čo všetko sa v takej kuchyni deje – rozleje sa káva, vyprskne olej, omáčka, no a keď potrebujete narýchlo niečo vytiahnuť zo skrinky, iba málokedy si umyjete ruky, a dôkaz je viditeľný práve na úchytoch či lesklom povrchu kuchynskej linky. Ak teda nemáte čas pravidelne leštiť nábytok, treba si vybrať taký, na ktorom špinu a odtlačky tak nevidno.

A čo prach? Keď si vyberiete kuchynskú linku stojacu na nožičkách, pri upratovaní sa budete musieť venovať aj tomu, čo bežne nie je vidno – prachu pod kuchynskou linkou. Len si predstavte, čo by sa stalo, keby niekomu z vašich známych počas návštevy niečo padlo na zem – zohne sa a uvidí úplne všetko! Kuchyne stojace na zemi preto vyhrávajú u tých, čo radi upratujú povrchne. J

Praktické kuchynské linky s plnými dvierkami

V dobre riešenej kuchyni má všetko kuchárske náčinie svoje pevné miesto. Hrnce, panvice, nože, taniere, potraviny i ochucovadlá. Podľa toho, ako veľmi je vaša kuchyňa štedrá na priestor, je múdre voliť si takú zostavu, ktorá obsahuje aj potravinovú skrinku. Tam nájdu útočisko cestoviny, múka, olej, pečivo i ochucovadlá a budú uskladnené v optimálnych podmienkach.

Kto chce mať rýchlo navarené, určite nepríde na chuť veľkým zásuvkám, kam sa toho síce veľa zmestí, ale iba málokedy sa všetko hneď nájde. Výnimku tvoria zásuvky s organizérmi a priehradkami, kde sa dá všetko prehľadne roztriediť. Praktická kuchyňa neobsahuje presklené dvierka, pretože inak by vám vznikla povinnosť udržiavať v skrinkách dokonalý poriadok.

Ak sa však predsa len rozhodnete pre sklo, obdarte ním iba tie skrinky, v ktorých bude len porcelán, sklo alebo štýlové nádobky s potravinami. To chaoticky vyzerať nebude a nedá sa to pri rýchlej práci nijako rozhádzať.

Čo ešte možno čakať od praktickej kuchynskej linky? Všetko v nej je poruke, netreba bežať cez celú miestnosť po ochucovadlo, pretože je hneď pri vás. Kuchynská linka, ako aj pracovná doska sú z odolných materiálov, ktoré znesú aj časté používanie. Skrinky nezačnú hneď škrípať, dvierka ani zásuvky sa nezasekávajú a neostávajú vám (odpadnuté) v ruke, pracovná doska k linke nádherne ladí.

Pri výbere je dobré orientovať sa na vzory, na ktorých nie je hneď vidieť škrabance, napr. vzor kameňa, dreva. Kuchyňa nadobudne moderný charakter a vy nebudete mať výčitky, ak sa vám hneď prvý týždeň podarí novú pracovnú dosku porezať.