Moderné kuchynské linky nemusia byť na mieru

Na mieru si dnes môžeme dať urobiť všeličo – obuv i odevy, jedálniček, sedačku i masáž. Má to niečo do seba, zvlášť ak máte špeciálne požiadavky na vlastnosti produktu. Určite ale nebudete zaskočení, keď bude cena kuchynskej linky vyrobenej na mieru trikrát väčšia ako cena kuchyne zostavenej zo sektoru.  

Kuchynská linka Paula

Kuchyňa podľa možností interiéru

Niekto má šťastie na priestrannú kuchyňu v tvare štvorca, iný sa tlačí v úzkej kuchynke svojho bytu, kde je najradšej sám, aby mu nik nezavadzal. Výhodou kuchýň v rodinných domoch je oveľa väčší priestor pre kuchynskú linku či pracovnú dosku. Zatiaľ čo v paneláku si často viete dovoliť dvojmetrovú linku, možno ešte aj nejaký menší L-kový tvar, v rodinnom dome si môžete navrhnúť kuchyňu snov, áno, aj s obľúbeným ostrovčekom na prípravu jedál či stolovanie alebo kuchynskú linku rohovú či v tvare U. Mnohí si myslia, že vzhľadom na obmedzený alebo naopak šľachetný priestor vo svojej domácnosti sú doslova nútení využiť služby stolára, ktorý im zhotoví kuchyňu na mieru, s dizajnom a úložným priestorom presne podľa gusta. Keď sa ale dostanú ku kalkulovaniu, výsledná cena im až tak nevonia.    

Kuchynské linky zo sektoru vás očaria

Ak nenájdete vhodné prevedenie kuchynskej linky medzi zostavami kuchýň, pretože rozmerovo (a vašim potrebám) žiadna nesedí, ešte sa môžete zamerať na kuchynské linky zo sektoru. Pri voľbe komponentov budete mať rovnakú radosť, akoby ste si práve vyberali nábytok do obývačky. Sami si určíte, ako chcete mať rozmiestnené jednotlivé skrinky, ako budú veľké, ale i o aký typ pôjde (zásuvky, policové skrinky, skrinka na drez, diel na vstavanú umývačku riadu, sporák a pod.). Niekto má rád kuchynské linky s veľkou pracovnou doskou a množstvom úložného priestoru v spodnej časti, iný nedá dopustiť na vrchné skrinky a otvorené police, kde toho možno aj veľa vystaviť. Ak vám to sektorová zostava dopraje, vyberte si aj potravinovú skrinku, do ktorej sa toho zmestí rovnako veľa ako do špajzy. Skrinka ku skrinke, a zrazu máte kuchyňu zhotovenú na mieru, no nie za 3-tisícky, ale možno aj o tretinu menej.   

Kuchynská linka Ferrum

Moderné prevedenia kuchynských liniek aj pre náročných

Kuchyňu snov je dobré zariadiť tak, aby bola moderná celé roky. To znamená, že volíme neutrálne a nadčasové farby kuchynskej linky. V obľube je biela, hnedá, sivá i červená, príp. ich vzájomné kombinácie, ale i kuchynské linky v odtieňoch dreva. Pod imidž kuchyne sa podpíšu ozdobné úchyty na skrinkách či ostatné „doplnky“, ako je drez s batériou, spotrebiče či kuchynské pomôcky. Kuchyňu na mieru si teda zhotovíte kedykoľvek aj vy sami, stačí len zapojiť fantáziu a dokázať pracovať s priestorom. Veľa šťastia!