Praktická a estetická kuchyňa? Stavte na zemité farby


Aj vy určite túžite po kuchyni, z ktorej bude vyžarovať pozitívna energia a teplo domova. Zároveň by však mala spĺňať vaše požiadavky na praktické a účelné zariadenie. Či už si vyberiete hotovú kuchynskú linku alebo si zvolíte variabilnú kuchyňu na vyskladanie, s kuchyňou v zemitých farbách (hnedá, béžová, tmavozelená, sivá) určite dosiahnete požadovaný výsledok a spokojnosť celej rodiny. Poradíme vám ako si správne vybrať kuchynský nábytok tak, aby spolu pekne ladil.

Výhody zemitých farieb

Najväčšou výhodou zemitých farieb je, že sa dajú ľahko farebne skombinovať s nábytkom do kuchyne, ktorý je bežne dostupný v obchodoch s nábytkom. Zemité farby si rozumejú s klasickým, rustikálnym, škandinávskym aj industriálnym štýlom. Kuchynská linka s motívom orechového dreva pôsobí veľmi útulne a dobre vynikne s farebnými doplnkami. Veľkou výhodou kuchynského nábytku v zemitých farbách je tiež to, že na ňom zvyčajne nie je vidno drobné nečistoty (v porovnaní s modernými bielymi kuchyňami s vysokým leskom).

2

Kuchyňa z masívu

Masívne drevo je obľúbeným prírodným materiálom, ktorý sa uplatní nielen vo vidieckej kuchyni. Nápaditá kuchynská linka na vyskladanie z dreveného masívu skvele zapadne aj do menšej panelákovej kuchynky. Svetlé borovicové drevo dokáže opticky zväčšiť malý priestor, ktorý bude ešte vždy dosť útulný. Masívne drevo je vhodné kombinovať s ušľachtilými materiálmi – napríklad s pracovnou doskou z prírodného kameňa alebo s kvalitnými keramickými obkladmi na stene.

3

Kuchynské posedenie

Kuchynská linka by mala byť farebne zladená s nábytkom, pri ktorom trávime v kuchyni najviac času. Tmavý jedálenský set s lavičkami v zemitých farbách alebo dubový jedálenský set s čalúnenými stoličkami prispeje k harmonickému dojmu z vašej kuchyne či jedálne. Vhodným riešením je aj nábytok z prírodného ratanu a do malých priestorov sa skvele hodí napríklad vysoký barový stolík s barovými stoličkami, ktoré môžu byť vyrobené z dreva alebo kovu. Stoličky by mali mať čalúnenie z látky v zemitých farbách alebo z kože či ekokože. Do veľkej kuchyne alebo jedálne sa hodí rozkladací stôl z masívneho dreva alebo z jeho imitácie.

4

Doplnky, ktoré zútulnia vašu kuchyňu

Kuchyňa je miesto, kde trávime veľkú časť dňa a preto je dôležité, aby sme sa v nej cítili naozaj dobre. Vhodne zvolené doplnky vo vašich obľúbených pestrých farbách vám pomôžu vniesť trochu vitálnej energie do zemitého základu. Na regál z kovu a MDF dosky v drevenom dizajne môžete umiestniť kvetináče s bylinkami, ktoré využijete pri varení. Farebne zladené látkové záclony a obrus na jedálenskom stole rozžiaria váš interiér.

Na odkladanie trvanlivých potravín, ale aj na príležitostné sedenie, poslúži nenápadná truhlica z masívneho dreva. Nezabudnite tiež na vhodné kuchynské osvetlenie – lampa s výrazným farebným tienidlom sa bude pekne vynímať nad jedálenským stolom. Ak si chcete spestriť steny, namiesto obrázkov na ne môžete umiestniť drevené tabule, na ktoré sa dá písať kriedou, alebo veľké korkové nástenky.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kuchyne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.