Kuchyňa ako neformálne epicentrum domova

Kuchyňa je v mnohých domácnostiach miestom, kde sa rodina stretáva oveľa častejšie, než v obývačke či v jedálni. Je to priestor, kde sa pripravuje jedlo a kde sa stoluje, no často sa kuchyňa využíva aj na iné účely. Deti si v nej píšu domáce úlohy a tí, čo pracujú z domu, radi sedia v kuchyni s laptopom pri kávičke alebo čaji. Kuchyňa je skrátka neformálne epicentrum domova – a my vám poradíme ako si ju čo najlepšie zariadiť.

Multifunkčný priestor

Ak radi využívate svoju kuchyňu ako multifunkčný priestor pre celú rodinu, určite oceníte možnosť vyskladať si ju tak, aby čo najlepšie naplnila všetky vaše potreby. Kuchynská linka na vyskladanie vám pri zariaďovaní kuchyne zjednoduší úlohu. Kvalitná kuchynská linka z masívneho dreva je veľmi odolná a vhodná na každodenné používanie.

Veľký jedálenský stôl z masívneho dreva je ako stvorený na spoločné, varenie, pečenie a majstrovanie s deťmi. Ak radi popíjate kávu na pohodlnom kresielku alebo barovej stoličke a vaša kuchyňa je priestranná, pouvažujte nad zriadením „kaviarenského kútika” – napríklad pri okne, z ktorého môžete popri kávičkovaní pozorovať okolitý svet.

2

Poriadok vo všetkých skrinkách

V kuchyni sa toho každý deň veľa zomelie a udržiavať v nej poriadok je výzva. Pomôže vám pri tom kuchynský nábytok, ktorý má veľa variabilného úložného priestoru. V skrinkách môžete mať poriadok – stačí ak ich vnútro prispôsobíte veciam, ktoré v nich plánujete skladovať. Na predelenie priestoru vo veľkých zásuvkách vám odporúčame použiť zásuvkový organizér. Do plytkých zásuviek sa hodí ľahko umývateľný príborník. Praktický drôtený systém do kuchyne je vhodný na skladovanie potravín, ktoré nepotrebujú chladničku. Chcete prispieť svojou troškou k ozdraveniu planéty? Čoraz populárnejšie sú ekologické koše na triedený odpad.

3

Útulné posedenie pre celú rodinu

Ak máte doma iba malú kuchynku, do ktorej sa ledva zmestí kuchynská linka a malý jedálenský set, nezúfajte. Malé priestory môžu byť veľmi útulne, ak si ich zariadite tým správnym nábytkom. Do menšej kuchyne je ako stvorené posedenie s rohovou lavicou (v ideálnom prípade by lavica mala mať úložný priestor) alebo jedálenská súprava s okrúhlym stolom. K útulnému dojmu prispejú vkusné záclony na okne a farebne zladené prestieranie na jedálenskom stole.

4

Vždy pripravení na návštevy

Ak radi prijímate návštevy v kuchyni, určite oceníte praktický skladací alebo sklápací nábytok, ktorý môžete prispôsobiť aktuálnym potrebám. Rozkladací jedálenský stôl vhodne doplnia praktické skladacie stoličky pre návštevy alebo taburetky, ktoré môžete využiť aj v obývačke či v detskej izbe.

5

Doplnky, ktoré dodávajú pocit domova

Na to, aby ste sa v kuchyni cítili ako v skutočnom srdci domova, ju potrebujete vybaviť doplnkami, ktoré sa páčia vám a vašej rodine. Okrem príjemného osvetlenia a klasickej výzdoby na steny v podobe obrazov alebo fotografií to môže byť napríklad magnetická tabuľa na odkazy alebo nástenná polica či rohový regál s izbovými rastlinami alebo kuchynskými bylinkami. Zaujímavým doplnkom sú aj dizajnové taburetky alebo drevená truhlica, v ktorej môžete skladovať trvanlivé potraviny.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.