Malý byt a veľkolepá kuchyňa: takto si vyberiete štýlovú kuchynskú linku

Malé byty s veľkými kuchyňami sú skôr výnimkou, než pravidlom. V byte, v ktorom rátate každý centimeter, býva kuchyňa zväčša veľmi minimalistická, kompaktná a účelná, často i spojená s obývačkou. To však neznamená, že musí byť fádna a nudná! Poradíme vám ako si vybrať kuchynskú linku do malých priestorov, ktorá bude nielen praktická, ale aj zaujímavá, štýlová a nadčasová.

Investujte do kuchyne s vysokými skrinkami

Menšie jednoizbové a dvojizbové byty a šikovné garsónky si vyžadujú rafinované úložné priestory, ktoré bývajú často riešené na mieru. Do kuchyne je preto ideálnou voľbou kuchynská linka na vyskladanie, ktorú môžete maximálne prispôsobiť vašim potrebám a priestorovým možnostiam. Kuchynská linka s vysokými skrinkami, ktoré siahajú až po strop, je optimálnym riešením do malej samostatnej kuchyne alebo obývačky spojenej s kuchynskou časťou. Do vysokých skriniek sa zmestia vaše riady, kuchynské náčinie, koreničky aj trvanlivé potraviny. So skrinkami až po strop využijete priestor na celých sto percent.

2

Lesklé povrchy presvetlia malý priestor

Kuchynská linka s lesklými skrinkami vytvára podobný efekt ako zrkadlo – vnesie do vašej kuchyne viac svetla a dokáže ju čiastočne opticky zväčšiť, a to najmä v prípade, že je bielej farby. Biela kuchyňa s kombináciou dvierok z lesklého MFD a dvierok s mliečnym sklom pôsobí sviežo a nadčasovo. Kuchynská linka s farebnými lesklými dvierkami je však tiež vhodná do malých priestorov – osviežujúca farba, ktorá lahodí oku, vám vyčarí úsmev na tvári a ozvláštni každodenné stolovanie v kuchyni a prípravu pokrmov.

3

Nápadité vzory dodajú malej kuchyni šťavu

Jednoduchá kuchynská linka s dreveným dekorom alebo jednofarebnými dvierkami vytvorí výborný základ pre kreatívne riešenia v kuchyni. Okrem klasických keramických obkladov rôznych farieb a tvarov môžete vašu kuchyňu vylepšiť vzorovanou zástenou zo špeciálneho skla, ktoré odoláva zvýšenej teplote a ľahko z neho umyjete škvrny od oleja. Originálne a neopozerané vzory však nemusia byť prítomné len na kuchynskej linke. Vašu kuchyňu ozvláštni aj nevšedná dlažba či závesy, spestria ju i vzorované kuchynské utierky alebo koberec.

4

Pôvabné pastely potešia romantické duše

Jemné, éterické pastelové farby nie sú pre každého – ak však patríte medzi večných romantikov a pastelové odtiene prevládajú vo vašom domove, kuchyňa v týchto farbách je pre vás ideálnym riešením. Kuchynská linka so skrinkami v romantickej pastelovej ružovej farbe pôsobí nežne a nevtieravo. Pastelová zelená je osviežujúca a príjemne chladivá, kuchynská linka a jedálenský nábytok tejto farby sú vhodné do malej kuchyne, do ktorej preniká množstvo denného svetla. Do tmavšej kuchyne je, naopak, vhodnejšia pastelovo žltá kuchynská linka, ktorá do nej vnesie chýbajúce slnko.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.