Veľká kuchyňa s malým rozpočtom


Rozhodli ste sa pre bývanie v dome alebo byte s veľkou kuchyňou, ktorú ste si už tak dlho chceli dopriať, no na jej zariadenie máte obmedzený rozpočet? Nemusíte sa obávať – možností, ako ušetriť pri nákupe nábytku do kuchyne je dosť. Poradíme vám, ako si zariadiť kuchyňu kvalitným a trvácnym nábytkom, ktorého dizajn sa vyrovná drahému nábytku, robenému na mieru.

 

Sektorový nábytok z laminátu

Ak hľadáte kuchyne za dobrú cenu, zamerajte sa predovšetkým na sektorové kuchynské linky z kvalitnej laminovanej drevotriesky. Masívne drevo a pracovné dosky z prírodného kameňa by vám zbytočne navýšili rozpočet. Laminát poskytuje množstvo dizajnov a farebných odtieňov, z ktorých máte na výber. Odporúčame vám však investovať do kuchynskej linky v základných farbách, ktoré sa ľahko kombinujú s iným nábytkom. K bielej, béžovej alebo sivej kuchynskej linke pravdepodobne ľahšie doladíte jedálenský nábytok, komodu na príbory, poličky a regály než ku kuchynskej linke v zriedkavej (napr. škoricovej, mahagónovej či staroružovej) farbe.

Tip: Namiesto kachličiek môžete investovať do kuchynskej zásteny z kaleného skla so zaujímavým vzorom, ktorá je odolná a pôsobí osviežujúco a esteticky.

2

Otvorené regály a police

Kto povedal, že kuchynská linka musí mať nevyhnutne po celej svojej dĺžke horné skrinky? Nahraďte ich jednoduchými otvorenými nástennými policami, na ktoré sa zmestia kuchynské riady alebo dekorácie. K vzdušnému dizajnu kuchyne prispeje aj jednoduchý kovový regál, prípadne pojazdný regál (s kolieskami), ktorý môžete využiť napríklad na kuchárske knihy a bylinky v kvetináčoch.

Tip: Ak by ste sa radi zmestili do menšieho rozpočtu, pri výbere komponentov do kuchynskej linky si namiesto zásuviek v spodných skrinkách vyberte klasické dvierka s úchytmi.

3

Praktický jedálenský stôl

Jednoduchý a minimalistický jedálenský stôl z MDF v neutrálnej farbe je ideálny do veľkej kuchyne. Výborne ho doplnia štýlové a kvalitné jedálenské stoličky z masívneho dreva a plastu. Praktickým riešením je i súprava jedálenského nábytku – stôl so zladenými stoličkami v modernej kombinácii kov a sklo, za výhodnú cenu. Veľkú kuchyňu zaujímavo doplní aj štýlový barový set, ktorý tvorí rozkladací barový stôl a dve vysoké stoličky.

4

Užitočné servírovacie stolíky

Servírovacie stolíky nepatria len do hotelov a do kuchyne profesionálov z reštaurácií. Oceníte ich pri každodennom varení a servírovaní jedla. Elegantný servírovací stolík s držiakom na fľaše využijete na presúvanie pokrmov a nápojov a praktický pojazdný kuchynský pult s poličkou, zásuvkami a košíkmi sa zíde aj ako extra pracovná doska pri spoločnom varení s rodinou a priateľmi.

5

Miesto pre bylinky

Priestranná kuchyňa poskytuje dostatok miesta aj pre malú bylinkovú záhradku. Vytvorte si ju na nástenných policiach, na okennom parapete alebo vyčleňte pre rastlinky celý veľký regál z kovu a MDF s atraktívnym dizajnom či nekonvenčný rohový regál, vďaka ktorému si môžete v kuchyni doslova vytvoriť zelený kútik. Zaujímavo a vzdušne pôsobí aj dizajnový regál pripomínajúci rebrík.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o kuchynskom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.