3 tipy, ako urobiť vašu obývačku výnimočnou: Tieto kúsky jej dodajú nevídaný šmrnc!

Premýšľate nad tým, ako obývačku oživiť? Stavte na vzdušnosť a praktickosť, ktorú jej dodá výber toho správneho nábytku. Na aké vybavenie by ste sa mali zamerať?

Premeňte obývaciu izbu na moderný, funkčný a štýlový priestor! Jednoduchosť v spojení s unikátnosťou je trendom číslo jeden. Obývačku nemusíte preplniť zbytočným nábytkom, moderná obývačka by mala byť zariadená skôr jednoducho a funkčne. Dôraz klaďte nielen na dizajn, vezmite do úvahy aj komfort a praktickosť. Kým sa pustíte do zariaďovania, premyslite si, v akom duchu by mala byť obývačka ladená, vyberte si svoj štýl. Trendom je minimalizmus s nádychom Škandinávie, populárne hygge si majitelia bytov i domov nevedia vynachváliť rovnako ako boho štýl.

Urobte-vasu-obyvacku-vynimocnou-mojnabytok.sk

Police na stenu pristanú každému architektonickému štýlu

Nábytok zredukujte na jeden či dva zaujímavé funkčné kúsky, pridajte police na stenu – u nás nájdete množstvo policových systémov, ktoré na seba dokážu strhnúť pozornosť. Variabilita, rôzne kombinácie i dizajny z nich robia ideálne kúsky do každej domácnosti. Máme pripravený široký výber pre každého – rôzne materiálové i farebné prevedenia, ktoré oživia každú stenu. Tým, že ponúkame veľa druhov sektorového nábytka, dokážete police na stenu ľahko zladiť so zvyškom vybavenia. Ak však chcete zvoliť originálny ráz, môžete si vybrať aj kúsok, ktorý je od zvyšku vybavenia dokonale odlišný.

Precitajte-si-o-tipoch-ako-urobit-vasu-obyvacku-vynimocnou-mojnabytok.sk

Knižnice nielen pre knihomoľov

Knižnica je originálnym vybavením každej domácnosti, bude sa vynímať aj u vás? U nás nájdete mnoho štýlov a možností, ktoré vám otvárajú dvere k unikátnej domácnosti, v ktorej je priestor na jedinečné kúsky. Radšej menej štýlových prvkov ako obývačka zaprataná nefunkčným zariadením, ktoré nikomu nič nehovorí. Menej je viac – knižnica by však v interiéri nemala chýbať. Viacúčelové regály na nožičkách v industriálnom štýle, minimalistické knižnice s jednoduchými tvarmi, knižnice so zásuvkami a skrinkami – fantázii sa medze nekladú, preto si tento úložný priestor u nás vyberte podľa vlastných preferencií.

Kniznicu-do-obyvacky-najdete-na-mojnabytok.sk

Servírovacie stolíky pre punc noblesy

Dodajú obývačke atmosféru luxusu a exkluzivity. Máte radi romantický štýl alebo fandíte skôr okázalým kovovým či skleneným kúskom? Dobrá správa je, že u nás si vyberie každý. V našom výbere sme pre vás nachystali kúsky od výmyslu sveta – na svoje si prídu minimalisti, klasici, fanúšikovia tradičných verzií nábytku i tí, ktorým učaroval industrializmus. Možno si poviete, čo tam po servírovacom stolíku, veď nejde o dôležitý kus nábytku, no  práve naopak. Práve maličkosti sú tými prvkami, ktoré vytvárajú mozaiku a výsledný dojem. Preto si určite jeden servírovací alebo príručný stolík zadovážte, zíde sa vám pri mnohých príležitostiach.

1_originalny-servirovaci-stolik-z-mojnabytok.sk.png

Pár tipov od MôjNábytok.sk na záver

Veľmi dôležité pre celkovú atmosféru obývacej izby je aj osvetlenie. Okrem centrálneho lustra doprajte vašej obývačke aj lampy na čítanie, bodové a náladové osvetlenie. Ak máte tmavú podlahu, nekupujte nábytok v príliš tmavých odtieňoch, voľte skôr svetlé kúsky, docielite zaujímavý efekt. Ak chcete mať vybavenie izby a bytové doplnky vo výrazných farbách, základ miestnosti by mal byť neutrálny. Aby vás však dominantné a pestré odtiene neomrzeli, používajte ich skôr na doplnky, ktoré môžete jednoducho vymeniť.