Vytvárame útulné posedenie v obývačke v 5 ľahkých krokoch

Obývačka je miesto, v ktorom trávime najviac času s našimi najbližšími – s rodinou a priateľmi, ktorí prichádzajú na návštevu, ale aj s domácimi maznáčikmi a televízorom či laptopom. Poradíme vám ako si v obývačke môžete postupne, krok za krokom, vytvoriť útulné posedenie, v ktorom sa vám bude veľmi príjemne relaxovať v dobrej spoločnosti, pri kávičke a koláčikoch, ale aj pri kvalitnom filme či spoločenských hrách.


1. Vyberieme najvhodnejšiu sedačku

Základným stavebným kameňom vášho obývačkového posedenia je nepochybne sedačka. Pri výbere sa rozhodujte podľa toho, koľko máte k dispozícii priestoru a čo od vašej sedačky očakávate. Ak máte malú obývačku a sedačka bude slúžiť aj na občasné prespávanie návštev, investujte do menšej, ale pohodlnej rozkladacej pohovky. Ak máte v izbe dosť miesta a radi hostíte veľké množstvo ľudí, ideálnym riešením pre vás bude čalúnená alebo kožená rohová sedacia súprava alebo praktická sedacia súprava v tvare U. Do atypických priestorov sú vhodné sedacie súpravy na mieru, ktoré si môžete vyskladať podľa vašich preferencií.

2

2. K sedačke doladíme konferenčný stolík

Konferenčný stolík by v obývačkovom posedení rozhodne nemal chýbať. Slúži nielen na odkladanie drobných predmetov či servírovanie jedla a nápojov, ale je i dôležitým dizajnovým prvkom, ktorý dotvorí váš priestor. Do modernej obývačky sa hodia štýlové sklenené konferenčné stolíky aj lesklé konferenčné stolíky z kovu či praktické sety, napríklad originálne stohovateľné konferenčné stolíky. Drevené konferenčné stolíky sú univerzálne, vhodné do obývačiek zariadených v klasickom, vidieckom, industriálnom či škandinávskom štýle.

3

3. Pridáme praktické doplnkové sedenie

Nie vždy musí byť posedenie v obývačke tvorené iba sedacou súpravou. Výborným riešením je využitie viacerých druhov variabilného sedacieho nábytku, ktorý možno kombinovať. K hlavnému sedaciemu nábytku môžete doladiť mäkké a pohodlné kreslá k sedačkám, obľúbené klasické kreslá a kreslá typu ušiak, moderné a ľahko prenosné sedacie vaky či praktické taburetky, ktoré nezaberú veľa miesta.

4

4. Osviežime obývačku kobercom

K útulnému posedeniu v obývačke neodmysliteľne patrí koberec, ktorý vás ochráni pred studenou podlahou a po ktorom sa dobre chodí naboso. Práve koberce patria medzi prepájacie prvky, ktoré dokážu rafinovane prepojiť sedačku, konferenčný stolík a doplnkové sedenie do jednej lákavej zóny. Koberec s vysokým vlasom hnedej farby príjemne „uzemní“ vašu obývačku a pridá jej útulnú, domácku atmosféru, podobne ako koberec s abstraktným vzorom, ladený do tlmených odtieňov zemitej hnedej, béžovej a sivej, či luxusný kožený koberec.

5

5. Pridáme doplnky na zútulnenie

Posedenie v obývačke vás môže očariť aj vďaka nenápadným, ale pôsobivým doplnkom, ktoré z bytu či domu urobia útulný domov. Môžu to byť voňavé sviečky, suveníry alebo fotografie na príručnom stolíku, keramická či porcelánová váza s kvetmi na konferenčnom stolíku alebo pestrá zmes dekoračných vankúšov na sedačke. Ak radi trávite čas čítaním alebo pozeraním televízie, nezabudnite pridať na sedačku aj teplú, huňatú deku.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do obývačky, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.