Hravé variácie obývačky s modernou obývacou stenou: pre romantikov, knihomoľov aj minimalistov

 

Moderné obývacie steny sú jednoduchým a výhodným riešením, ak si nie ste istí svojou schopnosťou zladiť jednotlivé kusy nábytku do harmonického celku. Môžete si vybrať z množstva nábytkových zostáv – nábytok z dreva či drevotriesky, v lesklom alebo matnom prevedení, s otvorenými alebo zatvorenými poličkami, s osvetlením alebo bez. Poradíme vám ako si správne vybrať nábytok do obývačky vo vašom preferovanom štýle.


Seversky lakonická obývačka pre milovníkov poriadku

Severský štýl zariaďovania interiérov sa vyznačuje predovšetkým jednoduchými tvarmi, striedmosťou farieb, praktickými úložnými riešeniami a láskou k prírodným materiálom. Obývacia stena v svetlom drevenom dekore alebo zostava nábytku do obývačky, v ktorej je drevený dekor skombinovaný s rafinovanou svetlosivou, prípadne bielou farbou, sa hodí do obývačky zariadenej v tlmených, svetlých, prírodných farbách ako je biela, smotanová, béžová, hnedá, sivá a antracitová. Doplnky z prírodných tkanín (bavlna, ľan), prútia, dreva, kameňa a kovu sú vítané.

2

Elegantná retro obývačka v modernom šate

Ak patríte medzi romantickejšie duše, ktoré sa s radosťou nostalgicky vracajú k overeným dizajnovým riešeniam a milujú nadčasovú eleganciu zaoblených tvarov, investujte do obývacej steny s retro nádychom. Biela farba a vysoký lesk pôsobia ľahko a osviežujúco a dodajú vášmu nábytku moderný nádych. Nábytok do obývačky s elegantnými nožičkami alebo obývacia stena v kombinácii biela farba a drevený dekor, s nápaditým reliéfom, dodajú vašej obývačke originálny a neopozeraný look.

3

Hra geometrických tvarov a kontrastných farieb

Jednoduchá obývacia stena zložená z jednofarebných obdĺžnikových skriniek vytvorí pôsobivý kontrast s výraznou a sýtou farebnou stenou či zaujímavou tapetou. Čierno-biela zostava do obývačky vynikne v kombinácii s pestrým farebným sedacím nábytkom. Kontrastný čierno-biely nábytok do obývačky s lesklými skrinkami pôsobí elegantne a futuristicky, a to najmä v kombinácii so stolíkom z kovu, plastu alebo skla a s modernou sedačkou či sedacou súpravou s čalúnením z ekokože alebo pravej kože. Geometrickú tému obývačky môžete posilniť napríklad závesmi alebo dekoračnými vankúšmi s geometrickým vzorom, štvorcovým alebo okrúhlym konferenčným stolíkom či zaujímavým kobercom s kockovaným vzorom.

4

Obývačka pre lovcov zážitkov a zberateľov pekných spomienok

Máte bohatú zbierku suvenírov z ciest a knižnicu plnú obľúbených literárnych diel, ktoré chcete mať v obývačke poruke? Obývacia stena s veľkou knižnicou poskytne domov vašim obľúbeným zbierkam. Ak radi vystavujete v obývačke predmety zo skla alebo porcelánu, zaujímavou alternatívou je i obývacia stena so zasklenými poličkami, ktoré sú vybavené pôsobivým osvetlením. Nábytok do obývačky s množstvom otvorených poličiek je vhodný na vystavovanie kníh, sviečok, izbových rastlín, umeleckých predmetov aj suvenírov. Vašu zbierku vhodne doplnia i zarámované fotografie z dovoleniek a obrazy z ciest na stenách.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do obývačky, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.