7 kobercov, do ktorých sa zamiluje (nielen) vaša obývačka


Koberce patria do obývačky rovnako ako sedačky a konferenčné stolíky. Dodávajú miestnosti štýl a zútulnia každý typ interiéru. Okrem toho majú aj veľmi praktickú funkciu – po koberci sa totiž chodí naboso oveľa príjemnejšie, než po studenej dlažbe. Prinášame vám inšpiráciu v podobe 7 typov kobercov, ktorými si môžete spestriť a skrášliť vašu obývačku.

1. Koberec s vysokým vlasom

Obľúbili ste si barefoot chodenie a nechcete sa doma obmedzovať papučami? Máte malé deti, ktoré sa často hrávajú na koberci v obývačke? Kvalitný koberec s vysokým vlasom v neutrálnej sivej farbe štýlovo zapadne do akejkoľvek obývačky a aj vaše deti ho budú milovať. Do moderných interiérov sa hodí aj praktický čierny koberec s vysokým vlasom, ktorý pôsobí elegantne a nadčasovo, ľahko ho zladíte s rôznymi štýlmi nábytku.

2

2. Orientálny koberec

Túžite po originálnom koberci ako z Tisíc a jednej noci? Orientálny koberec s umelecky prepracovaným vzorom patrí medzi nesmrteľnú klasiku. Bude sa skvele vynímať v kombinácii s nábytkom z masívneho dreva, ako aj s farebne zladenou čalúnenou pohovkou alebo sedačkou.

3

3. Kockovaný koberec

Pestrofarebný kockovaný vzor zaručene oživí obývačku, ktorá je zariadená v strohom a minimalistickom modernom duchu. Ak je váš štýl skôr konzervatívnejší, no páčia sa vám zaujímavé vzory, sivý koberec bude pre vás vhodnejší.

4

4. Koberec so zvieracím motívom

Zvieracie motívy sú stále populárnym doplnkom, ktorý dokáže umocniť atmosféru honosne zariadenej obývačky. Milovníkov luxusu a nefalšovanej exotiky poteší odolný a nevšedný kožený koberec, ktorý je vytvorený technikou patchwork. Zaujímavým riešením do minimalistickej obývačky zariadenej v svetlých farbách je výrazný a veľký dizajnový koberec s o vzorom zebry.

5

5. Okrúhly koberec

Ak potrebujete zjemniť prebytok hranatých tvarov nábytku vo vašej obývačke, okrúhly koberec či kombinácia viacerých okrúhlych kobercov rôznych rozmerov bude pre vás tá správna voľba. Okrúhly kožený koberec s geometrickým vzorom je vhodný do otvorenej, vzdušnej obývačky.

6

6. Koberec s 3D vzorom

Trojrozmerný vzor na koberci je nielen pútačom pohľadov, ale aj originálnym doplnkom do modernej obývačky. Koberec s 3D vzorom kameňov krásne vynikne v obývačke, ktorá je zariadená v prírodnom štýle. Pohľad na koberec so vzorom vlniek lahodí oku a príjemne sa po ňom chodí.

7

7. Koberec s geometrickým vzorom

Farebný koberec s geometrickým vzorom je ideálny do obývačky, ktorá je zariadená v industriálnom štýle. Kontrastný koberec so zaujímavým vzorovaním skvele zapadne do interiéru, ktorý je ladený do škandinávskeho alebo retro dizajnu.

8

P.S.: Potrebujete viac informácií o kobercoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.