Ako si vybrať konferenčný stolík do obývačky – praktické rady

Konferenčne stolíky neodmysliteľne patria k posedeniu v obývačke. Konferenčný stolík pri sedačke alebo sedacej súprave slúži ako servírovací stolík na posedenie pri káve alebo čaji alebo na pohostenie pre návštevy. Je to tiež skvelý príručný a odkladací stolík do obývačky, na ktorom vyniknú vaše dekorácie v podobe sviečok alebo kvetín. Zvoliť si z množstva dostupných konferenčných stolíkov na trhu ten pravý stolík do vašej obývačky môže byť náročná úloha. Prinášame vám preto niekoľko praktických rád, ktoré vám zjednodušia výber.

Prispôsobte konferenčný stolík štýlu, v ktorom zariaďujete obývačku

Konferenčný stolík nepatrí medzi najväčšie a najvýraznejšie kusy nábytku v obývačke, ale dokáže na seba upútať pozornosť. Vyberte si taký stolík, ktorý bude najlepšie ladiť s celkovým vizuálom vašej miestnosti – predovšetkým so sedačkou alebo sedacou súpravou.

V zásade platí, že čím je sedačka výraznejšia, tým jednoduchší by mal byť váš konferenčný stolík, a naopak – sedačka nevýraznej farby znesie aj žiarivý zlatý stolík, vzorovaný alebo kovový čierny konferenčný stolík či dizajnový konferenčný stolík s vysokým leskom.

Ak je váš konferenčný stolík biely a matný, výborne zapadne do väčšiny interiérov, pretože bude ladiť so všetkými farbami a štýlmi nábytku. V prípade, že má váš konferenčný stolík biely lesk a pôsobí skôr futuristicky, skvele zapadne do moderného interiéru či do obývačky zariadenej v luxusnom glamour štýle

Konferencny-stolik-adria

Vyberte si konferenčný stolík, ktorého tvar harmonizuje s okolím

Rôzne tvary konferenčných stolíkov môžete hravo zladiť s nábytkom vo vašej obývačke. V prípade, že v nej prevažuje sedací nábytok s oblými tvarmi a mäkkým čalúnením, je vhodným tvarom dosky konferenčného stolíka štvorec alebo obdĺžnik – vaše obývačkové posedenie s ním bude pôsobiť harmonicky a vyvážene. Ak je váš konferenčný stolík okrúhly, bude lepšie ladiť s nábytkom, ktorý charakterizujú strohé línie a ostré hrany.

zaujimavy-konferencny-stolik-bawaria

Máte v obývačke málo miesta? Zvážte súpravu konferenčných stolíkov

Konferenčné stolíky do obývačky, ktoré sa dajú jednoducho zložiť pod seba, sú výborným riešením do menších priestorov, v ktorých nie je dosť miesta pre konferenčný stolík bežnej veľkosti. Sadu stolíkov z dreva, MDF, kovu alebo skla ľahko prispôsobíte vašim aktuálnym potrebám. Počas bežného každodenného používania budú menšie stolíky schované pod väčšími, no keď budete potrebovať viac odkladacieho priestoru, napríklad na pohostenie pre návštevu, rozložíte ich do priestoru.

378387_moderny-stolik-flame-a--vyrobeny-v-mimoriadnom-prevedeni-a-modernom-vzhlade

Zamerajte sa na rafinovaný a funkčný dizajn

Luxusný konferenčný stolík vyrobený z kvalitných materiálov rozžiari a ozvláštni vašu obývačku svojím rafinovaným dizajnom. Moderný konferenčný stolík by však mal byť aj maximálne funkčný – okrem estetickej hodnoty môže tiež poskytovať šikovný úložný priestor v podobe police alebo zásuvky. Tento odkladací priestor vám môže poslúžiť na diaľkový ovládač od televízora, na knihy a časopisy alebo na rýchle odpratanie drobností, ktoré vytvárajú neporiadok na vašom stolíku (napríklad pred príchodom návštevy).

Konferenčný stolík escada_1

Neviete sa rozhodnúť? Zachráni vás univerzálny konferenčný stolík-chameleón

Ak ste sa poriadne zapotili pri výbere konferenčného stolíka a stále sa neviete rozhodnúť pre optimálne riešenie, siahnite po niektorom z dvoch typov stolíkov, s ktorými zaručene neurobíte chybu. 

Prvým typom je sklenený konferenčný stolík – jeho výhodou je, že je prakticky neviditeľný a nechá vyniknúť vašu sedačku aj koberec. 

Druhým typom je drevený stolík z masívu alebo stolík v drevenom dekore, napríklad obľúbený konferenčný stolík dub sonoma. Drevo je nestarnúca klasika, ktorú bez veľkej námahy zladíte s akýmkoľvek štýlom interiéru.