Štýlové a pohodlné sedačky do vašej obývačky – podľa čoho vyberať?

Obývačka by nebola obývačkou bez poriadnej sedačky či sedacej súpravy a konferenčného stolíka. Možností ako si vytvoriť príjemné posedenie v obývačke je neúrekom – existuje množstvo typov a farebných vyhotovení sedačiek. Prinášame vám niekoľko rád, podľa čoho je vhodné vyberať si sedačku tak, aby bola praktickou a estetickou dominantou vašej obývačky.


Rozmery sedačky a vaše priestorové možnosti

Každá sedačka má svoje optimálne „pódium“. Menšie dvojsedy a pohovky dokážu vytvoriť luxusné posedenie v malej, komornej, obývačke. Väčšia miestnosť je ako stvorená pre rohové sedacie súpravy či atraktívne sedacie súpravy v tvare písmena U. Veľké dizajnové sedačky a sedacie súpravy zaujímavých tvarov (napr. polkruh) a farieb vyniknú najmä v prípade, že sú umiestnené „do priestoru“ – napríklad vo veľkoryso riešenej obývačke spojenej s jedálňou a kuchyňou.

2

Domáce kino alebo každodenné spanie

Sedačka môže v obývačke plniť viacero funkcií. Pri výbere preto zohľadňujte aj úlohy, ktoré by mala denne plniť tá vaša. Ktorá sedačka v sebe dokáže skĺbiť čo najviac funkcií, na ktorých vám záleží? Ak radi pozeráte televízor, mäkká a pohodlná sedačka s opierkami a taburetkou na vyloženie nôh bude pre vás výbornou voľbou. Ak bývate v malom byte a obývačku využívate aj na spanie, prípadne často vítate u seba hostí a nemáte hosťovskú izbu, investujte do pohodlnej rozkladacej sedačky či rozkladacej pohovky.

Tip: Hľadáte sedačku, na ktorej sa vám bude pohodlne spať, čítať, pozerať TV aj kávičkovať pri stolíku? Moderná rohová sedačka s nastaviteľnými opierkami, úložným priestorom a plochou na spanie je praktickou a všestrannou alternatívou pre náročných.

3

Farby a materiály, ktoré harmonicky ladia so zvyšným nábytkom

Ideálnou neutrálnou sedačkou, ktorú bez problémov zladíte s akýmkoľvek nábytkom, je sivá látková sedačka. Aj pri sivej si však môžete vybrať tmavší či svetlejší odtieň, teplú alebo studenú sivú farbu tak, aby ladila s ostatnými predmetmi, stenami a podlahou v izbe. Sedačka svetlej farby rozžiari a opticky zväčší váš priestor a je vhodná do obývačky, v ktorej nie je dostatok prirodzeného svetla. Sedacia súprava zemitej farby, rovnako ako kožená sedacia súprava, sa ľahko kombinuje s drevom a drevenými doplnkami. Pri sedacej súprave výraznej farby ako je žltá, červená, oranžová, modrá či zelená, zvážte, či máte v obývačke dosť neutrálne ladených prvkov, ktoré vyvážia pestrú farebnosť sedačky a nechajú ju vyniknúť.

4

Štýl, v ktorom je zladený zvyšok vášho bytu

Nábytok do obývačky, a najmä vaša sedačka, by mal štýlovo ladiť s celým vašim príbytkom. Do obývačky zariadenej v klasickom, rustikálnom alebo industriálnom štýle je ako stvorená elegantná sedačka typu chesterfield. Minimalisti a milovníci retra určite ocenia zaujímavú jednoduchú pohovku s elegantnými kovovými nožičkami. Ak obľubujete provensálsky štýl, môžete v obývačke skombinovať pohodlnú pohovku typu leňoška a nadčasovú bielu drevenú pohovku s čalúnením. Ak uprednostňujete moderný štýl, no netúžite po nápadnej sedačke výraznej farby, investujte do univerzálnej a neutrálnej sivej čalúnenej sedačky, ktorú ľahko zladíte s rôznymi typmi nábytku a doladíte farebnými vankúšikmi a dekami.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o sedačkách, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.