Kreslo ušiak – dokonalé kreslo do vašej obývačky

Ušiaky patria medzi nadčasové stálice (nielen) v obývačke – tieto kreslá majú príťažlivý zaoblený tvar, ktorý lahodí oku, a sú mimoriadne pohodlné. Kreslo ušiak je ako stvorené na každodenný relax pri pozeraní televízie alebo čítaní vašej obľúbenej knihy alebo časopisu. Je to ideálne kreslo pre všetky vekové kategórie, ktoré si rýchlo obľúbia jeho hravý a ergonomický dizajn. Tento typ kresla je vhodný aj vtedy, keď si chcete na chvíľu zdriemnuť po dobrom obede. Vďaka opierke na hlavu bude aj váš krátky spánok komfortný a osviežujúci.

Farebné oživenie priestoru vďaka pestrým ušiakom

Máte v obývačke veľa nábytku v neutrálnych farebných odtieňoch ako je hnedá, béžová alebo biela? Doprajte vašej obývačke osvieženie vo vašej obľúbenej farbe – či už to bude kreslo ušiak zelené, ružové, žlté, červené alebo modré, farebné kreslá ušiaky zaručene dodajú vašej miestnosti šťavu. Zaujímavým spestrením obývačky sú aj vzorované kreslá typu ušiak, s moderným geometrickým vzorom alebo romantickou kvetinovou potlačou. Originálne farebné kreslá typu ušiak v zaoblenom dizajne „egg“, s pôsobivou zamatovou textúrou poťahu, dodajú vašej obývačke nádych luxusu.

kreslo-lord-coral-kvetovane

Vyložte si nohy a relaxujte

Ako môže byť váš ušiak ešte pohodlnejší? Vybavte ho taburetkou alebo podnožkou a vyložte si nohy! Oddýchnite si po dlhom dni v práci a urobte si z toho pravidelný malý rituál. Mäkké a pohodlné kreslo ušiak s taburetom na vyloženie unavených nôh nezaberie oveľa viac miesta, než klasické kreslo, no s vyloženými nohami sa budete cítiť ešte príjemnejšie. Kreslo ušiak s podnožkou, ktorá s ním farebne ladí, je praktickým kusom nábytku, na ktorom si môžete bez výčitiek vychutnávať vaše chvíle relaxu.

kreslo-astrid-taburetka

Čitateľský kútik s kreslom typu ušiak

Kreslo ušiak je tým najlepším základom pre čitateľské zákutie, ktoré sa môže nachádzať v rohu obývačky, no je vhodné aj do spálne alebo do domácej pracovne či hosťovskej izby. Čitateľský kútik však poteší aj mladšie ročníky a je výborným doplnením detskej alebo študentskej izby.

Váš čitateľský kútik by mal byť pokojným a útulným miestom, ktoré je stvorené pre nikým a ničím nerušené čítanie. Môžete ho opticky oddeliť od zvyšného priestoru: napríklad nízkym regálom s izbovými rastlinami, pyramídovým regálom plným kníh alebo zaujímavým paravánom.

kreslo ušiak ladyy

V čitateľskom zákutí by nemal chýbať príručný alebo servírovací stolík, na ktorý si môžete odložiť vašu knihu, kávu alebo čaj. Dôležitým prvkom je osvetlenie – voľne stojaca lampa s tienidlom a príjemným rozptýleným svetlom je mimoriadne vhodná na čítanie. Na zútulnenie priestoru dobre poslúžia aj mäkké textílie: koberec s vysokým vlasom pod nohami a príjemný mäkký vankúšik s dekou na kresle.