Nábytok pre knihomoľov: 10 inšpirácií

Milujete knihy a neviete si bez nich predstaviť ani jeden deň? Túžite po dokonalom kútiku na čítanie, do ktorého by ste sa mohli utiahnuť s knižkou po náročnom dni v práci? Ak patríte medzi skutočných knihomoľov, určite vás potešia a inšpirujú naše tipy na kvalitný nábytok, ktorý vám pomôže vytvoriť tú správnu atmosféru pre vaše hobby.

Kreslo s podnožkou pre maximálny komfort

Pohodlné kreslo je pri čítaní základ. A čo také kreslo, ktoré vám umožní vyložiť si nohy? To je hotová idylka. Polohovateľné kreslo s podnožkou je investícia, ktorú nikdy neoľutujete.

                                                                                            aurel_kreslo_s_podnozou

Klasický ušiak

Mäkký a zároveň pružný, taký je klasický čalúnený ušiak, na ktorom vydržíte pohodlne sedieť hodiny. Tento na prvý pohľad staromódny typ kresla je opäť v trende a zapadne aj do tých najmodernejších interiérov.

                                                                                       charlot_kreslo_usiak

Upokojujúce hojdacie kreslo

Je jedno, koľko máte rokov – hojdacie kreslá sú vhodné pre všetky generácie. V obývačke, v spálni, na balkóne či na terase… Vychutnajte si čítanie za príjemného hojdania sa vo vašom útulnom útočisku, ktoré poskytne napríklad hojdacie kreslo s pohodlnými vankúšmi.

                                                                                                hojdacie_kreslo_cosy

Moderný sedací vak

Sedacie vaky si obľúbili nielen dospelí, ale predovšetkým deti a tínedžeri, ktorí ich radi využívajú na relax, čítanie a štúdium. Nechajte sa inšpirovať – a nezabúdajte pritom na primerané osvetlenie v podobe stojacej lampy.

                                                                                       sedacie_vaky

 

Knižnica, ktorá sa zmestí aj na balkón

Knihy musia byť poruke tam, kde ich najčastejšie čítate. Nech je priestor akokoľvek malý, šikovná knižnica v tvare rebríka sa tam určite vojde.

                                                                                                regal_rebrik_rack06

Praktický regál a paraván v jednom

Máte toľko kníh, že by ste z nich vystavali celú stenu? Výborný nápad je využiť široký knižný regál ako paraván na rozdelenie veľkého priestoru.

                                                                                             regal_sarah_biely

Vitrína na vystavenie vašich pokladov

Nepáči sa vám, keď na vaše knihy sadá prach? Vystavte si ich v zasklenej vitríne z masívneho dreva, ktorá môže byť doplnená o pôsobivé osvetlenie.

                                                                                                     masivna_vitrina_kw307

Originálna polica, ktorá ozvláštni každú izbu

Kvalitné knihy si zaslúžia štýlovú policu, ktorá svojím netradičným dizajnom upúta pohľady už od dverí. Príliš odvážne do obývačky? Povedzte o čarovnej knižnici v tvare stromu vašim deťom, ktoré si ju vypýtajú do svojej izbičky.

                                                                                          policka_poprad_strom

Poličky pre minimalistov

Kto povedal, že každý vášnivý milovník literatúry musí mať doma tony kníh? Ešte stále existujú knižnice. Doma môžete mať len tie najobľúbenejšie tituly, ktoré sa zmestia na jednoduché nástenné police.

                                                                              polica_lars

Nočný stolík pravého knihomoľa

Ak je posteľ vaším obľúbeným miestom na čítanie, kvalitný nočný stolík je základ. Vyberte si taký, na ktorý sa zmestia vaše TOP knižky, nočná lampa aj hrnček s čajom.

                                                                                    werso_nocny_stolik

 

P.S.: Neviete sa rozhodnúť, aký nábytok by sa najlepšie hodil do vášho interiéru? V prípade, že by ste sa chceli poradiť, radi vám poskytneme informácie o našom nábytku a o spôsobe dodania tovaru. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.