Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Rohová sedačka: miesto, ktoré spája celú rodinu

Zháňate sedačku do obývačky a neviete, ako si vybrať? Azda najobľúbenejším a najvyhľadávanejším typom je rohová sedacia súprava. Poskytuje dostatočný priestor na oddych nielen pre vás, ale aj pre vaše návštevy. Podľa potreby ju môžete zároveň roztiahnuť a používať ako dočasnú posteľ. Pozrime sa spoločne na to, ktorá rohová sedačka je pre vás tá správna.

desjo_obývacia stena 1

Ujasnite si, čo od sedačky očakávate

V prvom rade by ste si mali odpovedať na pár základných otázok. Najdôležitejšie je vedieť, koľko ľudí bude sedačku používať, respektíve akú by mala mať kapacitu. Aká bude jej funkcia a čo všetko by mala obsahovať? Budete ju používať ako reprezentatívny nábytok alebo ako posteľ? Mala by byť polohovateľná a flexibilná?

Ak už viete, čo od vašej novej sedacej súpravy očakávate, môžeme sa na ňu pozrieť zblízka. Dnešný trh ponúka obrovské množstvo typov a verzií, ktoré dokážu vyhovieť aj tým najnáročnejším požiadavkám. Jedno však platí pre všetky sedačky: sú pre nás miestom relaxu a pohody. Ak si radi čítate alebo pozeráte filmy, zamerajte sa na širšie sedacie súpravy s pohodlnou opierkou. Ideálnym riešením je polohovateľná sedačka, ktorá sa vám dokonale prispôsobí.

Kožená či látková?

Najpoužívanejším materiálom pri výrobe rohovej sedacej súpravy je najčastejšie koža alebo látková textília. Každý z týchto materiálov má svoje pre a proti. Koženkové sedačky sú nestarnúcou a elegantnou klasickou. Hodia sa do reprezentatívnejších priestorov, do kancelárií či luxusnejších obývačiek. Pozor si však dávajte na kvalitu kože a spôsob jej zafarbenia, inak sa vám čoskoro môže začať lúpať.

Na rozdiel od kožených látkové sedacie súpravy ponúkajú širšiu škálu vzorov a farieb a dokážu tak udať hlavný dizajnový tón celej obývačke. Látka je zároveň teplejšia a príjemnejšia na dotyk a vytvára vo vašej obývačke útulnú atmosféru. Jej nevýhodou je však náchylnosť na usádzanie prachu a náročnejšia údržba.

Aj z menšej sedačky dokážete urobiť veľkú

Veľkosť a tvar rohovej sedačky závisí od priestoru, ktorý máte k dispozícii. Ak je vaša obývačka dostatočne veľká, nebojte sa siahnuť po rohovej sedačke v tvare U. Poskytne tak pohodlie celej rodine a bez problémov sa na nej usadí aj početnejšia návšteva. Do menších priestorov sa hodí skôr klasická rohová sedačka v tvare L.

Viac miesta na sedenia bez problémov vytvoríte pomocou kresiel či taburetiek v rovnakom dizajne. Každopádne však hľadajte rozkladaciu verziu, oceníte to v prípade nečakanej návštevy alebo ak ju budete chcieť využiť ako náhradnú posteľ.