Rohová sedačka: miesto, ktoré spája celú rodinu

Zháňate sedačku do obývačky a neviete, ako si vybrať? Azda najobľúbenejším a najvyhľadávanejším typom je rohová sedacia súprava. Poskytuje dostatočný priestor na oddych nielen pre vás, ale aj pre vaše návštevy. Podľa potreby ju môžete zároveň roztiahnuť a používať ako dočasnú posteľ. Pozrime sa spoločne na to, ktorá rohová sedačka je pre vás tá správna.

desjo_obývacia stena 1

Ujasnite si, čo od sedačky očakávate

V prvom rade by ste si mali odpovedať na pár základných otázok. Najdôležitejšie je vedieť, koľko ľudí bude sedačku používať, respektíve akú by mala mať kapacitu. Aká bude jej funkcia a čo všetko by mala obsahovať? Budete ju používať ako reprezentatívny nábytok alebo ako posteľ? Mala by byť polohovateľná a flexibilná?

Ak už viete, čo od vašej novej sedacej súpravy očakávate, môžeme sa na ňu pozrieť zblízka. Dnešný trh ponúka obrovské množstvo typov a verzií, ktoré dokážu vyhovieť aj tým najnáročnejším požiadavkám. Jedno však platí pre všetky sedačky: sú pre nás miestom relaxu a pohody. Ak si radi čítate alebo pozeráte filmy, zamerajte sa na širšie sedacie súpravy s pohodlnou opierkou. Ideálnym riešením je polohovateľná sedačka, ktorá sa vám dokonale prispôsobí.

Kožená či látková?

Najpoužívanejším materiálom pri výrobe rohovej sedacej súpravy je najčastejšie koža alebo látková textília. Každý z týchto materiálov má svoje pre a proti. Koženkové sedačky sú nestarnúcou a elegantnou klasickou. Hodia sa do reprezentatívnejších priestorov, do kancelárií či luxusnejších obývačiek. Pozor si však dávajte na kvalitu kože a spôsob jej zafarbenia, inak sa vám čoskoro môže začať lúpať.

Na rozdiel od kožených látkové sedacie súpravy ponúkajú širšiu škálu vzorov a farieb a dokážu tak udať hlavný dizajnový tón celej obývačke. Látka je zároveň teplejšia a príjemnejšia na dotyk a vytvára vo vašej obývačke útulnú atmosféru. Jej nevýhodou je však náchylnosť na usádzanie prachu a náročnejšia údržba.

Aj z menšej sedačky dokážete urobiť veľkú

Veľkosť a tvar rohovej sedačky závisí od priestoru, ktorý máte k dispozícii. Ak je vaša obývačka dostatočne veľká, nebojte sa siahnuť po rohovej sedačke v tvare U. Poskytne tak pohodlie celej rodine a bez problémov sa na nej usadí aj početnejšia návšteva. Do menších priestorov sa hodí skôr klasická rohová sedačka v tvare L.

Viac miesta na sedenia bez problémov vytvoríte pomocou kresiel či taburetiek v rovnakom dizajne. Každopádne však hľadajte rozkladaciu verziu, oceníte to v prípade nečakanej návštevy alebo ak ju budete chcieť využiť ako náhradnú posteľ.