Obývacie steny pre každú modernú rodinu: 5 tipov, ktoré vám zjednodušia výber


V modernej obývačke nesmie chýbať dôležitý nábytkový prvok – obývacia stena, ktorej súčasťou väčšinou býva televízna obrazovka. Výber obývacej steny úzko súvisí s voľbou ostatného nábytku do obývačky, kam patria sedačky, konferenčné stolíky, komody, atď. Ak zariaďujete prázdnu obývačku od nuly, začnite práve výberom obývacej steny, ku ktorej potom ľahko doladíte zvyšok. Prinášame vám päť tipov, vďaka ktorým budete mať pri výbere obývacej steny jasnejšiu víziu a bude sa vám ľahšie rozhodovať.


1. Vyberte si o niečo menšiu obývaciu stenu – vzdušný nábytok odľahčuje priestor

V prvom rade si odmerajte priestor, ktorý máte k dispozícii na obývaciu stenu. Nemusíte ho vyplniť celý. Ak si zvolíte obývaciu stenu, ktorá je približne o štvrtinu alebo tretinu menšia ako dostupné miesto, vizuálne tým odľahčíte priestor a vaša obývačka si „vydýchne“. Kompaktná a minimalistická obývacia stena menších rozmerov či elegantná vzdušná obývacia stena jednoduchého tvaru vám nezahltí priestor, vďaka čomu budete mať na stenách dosť miesta na obrazy, kvety a vaše obľúbené umelecké predmety či suveníry z ciest.

2

2. Ak neradi utierate prach, uprednostnite poličky s dvierkami

Na skrinky obývacej steny sadá prach, ktorý si pýta pravidelné upratovanie. Určite to dobre poznáte, ak ste zvyknutí na obývacie skrinky s otvorenými poličkami, na ktorých treba pracne utierať od prachu všetky predmety. V prípade, že si chcete zjednodušiť túto rutinnú údržbu, investujte do obývacej steny, ktorá má zasklené skrinky alebo skrinky s dvierkami. Obývacia stena s uzavretými vertikálnymi skrinkami je ďalším skvelým riešením do obývačky s jednoduchou údržbou.

3

3. Chcete zútulniť priestor? Stavte na drevený dekor

Aj moderná obývačka môže byť útulná. Masívne drevo je materiál, z ktorého vyžaruje teplo a pohoda. Podobný efekt však dosiahnete aj s nábytkom v drevenom dekore, ktorý spravidla získate za výhodnejšiu cenu. Obývacia stena v drevenom dekore je veľmi praktická a variabilná. Ľahko sa kombinuje s neutrálne sfarbeným aj pestrým nábytkom, podobne ako obývacia stena, ktorá kombinuje drevený dekor a bielu farbu.

4

4. Ak chcete presvetliť priestor a dodať mu luxus, vyberajte lesklú úpravu

Moderné interiéry sa často vyznačujú odvážnymi farebnými riešeniami – v obývačke môže dominovať farebná stena či výrazná farebná sedačka, kreslo alebo koberec. K odvážnemu dizajnovému riešeniu sa najlepšie hodí obývacia stena jednoduchého, minimalistického tvaru, s dvierkami v lesklej úprave. Jednofarebná obývacia stena nechá vyniknúť váš výrazný farebný nábytok a doplnky.

Tip: Doprajte si v obývačke pocit luxusu a doplňte modernú obývaciu stenu koženou sedacou súpravou a kovovým alebo skleneným konferenčným stolíkom.

5

5. Zjednodušte si výber ambientného osvetlenia vďaka nábytku

Ambientné osvetlenie, ktoré dopĺňa hlavné svetelné zdroje, nesmie chýbať v žiadnej obývačke. Obývacia stena s osvetlenými poličkami či moderná obývacia stena s efektným LED osvetlením televízora, ktoré môže meniť farbu, vám pomôže dotvoriť príjemnú atmosféru, ktorú si môžete vychutnávať počas dlhých zimných večerov, pri pozeraní filmov či počúvaní hudby.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o obývacích stenách a ďalších typoch nábytku do obývačky, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.