Relaxačná zóna ako v útulnej čajovni: takto si vytvoríte pohodlné posedenie na zemi

Radi chodievate do čajovne a vychutnávate si stolovanie v pohodovom orientálnom štýle? Príjemné posedenie ako v čajovni si viete vytvoriť aj u seba doma, napríklad v podkrovnej izbe s nízkym stropom. Na sedenie na zemi si môžete vyhradiť aj časť obývačky, hosťovskej izby alebo pracovne, kde môže tvoriť atraktívnu relaxačnú zónu. Prezradíme vám, čo všetko by vo vašom domácom posedení v čajovňovom štýle nemalo chýbať.


Koberce, ktoré zahrejú

Ak plánujete sedieť na zemi, v prvom rade budete potrebovať kvalitný koberec, na ktorom vám nebude zima. Na posedenie na zemi sú ako stvorené koberce v orientálnom štýle, mäkké koberce s vysokým vlasom, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk, ale aj koberce s prírodným vzorom či dizajnové kožené koberce v štýle patchwork. Na príjemnejšie a pohodlnejšie sedenie môžete využiť vankúše, nízke taburetky okrúhleho tvaru alebo pôsobivé relaxačné kreslo, ktoré si môžete vytvarovať do požadovanej polohy.

2

Sedacie vaky pre maximálny komfort

Výborným riešením do relaxačných kútikov na zemi sú sedacie vaky, ktoré sa ľahko prispôsobia kontúram vášho tela a zabezpečia vám dokonalý relax. Sedací vak s podnožkou zaistí komfortné sedenie aj tým najnáročnejším milovníkom čaju. Skladací sedací vak sa dá využiť na sedenie aj na ležanie, môžete si na ňom pokojne aj zdriemnuť. Podobným spôsobom môžete využiť aj veľký sedací vak v tvare vankúša.

3

Príručné stolíky na všetky príležitosti

Čajovňové posedenie sa nezaobíde bez praktického odkladacieho nábytku, ktorý môžete ľahko presúvať. Do tejto kategórie patria príručné a servírovacie stolíky, ktoré môžu byť vybavené tenkými nožičkami alebo kolieskami. Na nízky príručný stolík môžete umiestniť nielen porcelán s čajom alebo kávou, ale aj voňavé sviečky či aromalampu, prípadne kytičku kvetov. Príručný stolík s kolieskami je ideálny na servírovanie pokrmov a nápojov.

4

Konferenčné stolíky na servírovanie nápojov

Na podávanie nápojov vo vašom relaxačnom kútiku na podlahe sú najvhodnejšie nízke konferenčné stolíky. Detský konferenčný stolík so zásuvkou výborne poslúži celej rodine. Sada konferenčných stolíkov zo skla a kovu či súprava dizajnových stolíkov s úložným priestorom zaručene ozvláštnia vašu domácu čajovňu. Ako konferenčný stolík môže poslúžiť aj štýlová taburetka, ktorú možno použiť i ako pohodlné sedadlo.

5

Ambientné náladové osvetlenie

V kútiku na relax nesmie chýbať náladové osvetlenie, ktoré vám spríjemní chvíle odpočinku a vytvorí magickú atmosféru. Obľúbeným riešením sú čajové sviečky alebo sviečky z včelieho vosku, ktorými môžete vyzdobiť príručné stolíky, ktorých funkciu môžu plniť aj nízke nočné stolíky. Do rohu vašej relaxačnej zóny môžete postaviť zaujímavé svietidlo s tienidlom, ktoré vytvorí tlmené svetlo, či originálnu lávovú lampu. Atmosféru domácej pohody vám pomôžu dotvoriť svetelné reťaze teplých odtieňov žltej a oranžovej farby.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do relaxačnej zóny, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.