Podľa čoho vybrať sedačku do obývačky?

Vybrať tú správnu pohovku či sedaciu súpravu môže byť poriadne náročné. Ako pri všetkom, tak aj tu platí, že každému vyhovuje niečo iné. Ak zvažujete kúpu novej sedačky, dobre si premyslite, do čoho investujete peniaze, nakoľko sedačka je kus nábytku, od ktorého očakávame, že vydrží veľa rokov. Obývačka je miesto, kde ľudia sedia, spia, čítajú, trávia čas s rodinou, pripravujú posedenia pri priateľov. Je to jednoducho to pravé miesto na večerný relax. Čo všetko musíte zohľadniť predtým, než sa pustíte do kúpy novej sedačky?

Veľkosť obývačky a počet členov v domácnosti

Hovorí sa: Dvakrát meraj a raz rež!” Pri výbere sedačky platí, že by ste mali merať aj desaťkrát, predtým než si vyberiete tú správnu. Premyslite si, koľko miesta na sedačku ponúka vaša obývacia izba vrátane dĺžky a šírky. Vhodné by bolo zmerať taktiež veľkosť dverí a chodby, aby vás nezaskočilo, že ste nenašli spôsob, ako dostať sedačku domov.

 Priestranna sadacia suprava - mojnabytok

Ak máte obrovskú obývačku, môžete sa odviazať” a pustiť sa do výberu veľkých rohových sedacích súprav, prípadne sedačiek v tvare U, na ktorých sa dá pohodlne vyspať, keďže mnohé z nich sú rozkladateľné.

Priestranna sadacia suprava siva - mojnabytok

Ak však máte obmedzené možnosti a vaša obývačka je stiesnená, odporúčame klasické sedacie súpravy, ktoré môžete kamkoľvek umiestniť alebo premiestniť.

 Klasicka sedacia suprava zlta - mojnabytok

Myslite aj na to, koľko členov býva vo vašej domácnosti. Ak vám veľkosť priestoru dovolí menšiu sedačku, kapacitu na sedenie zväčšíte pridaním taburetiek, kresla alebo populárnych sedacích vakov, na ktorých radi sedia hlavne deti a tínedžeri. 

 Taburetky cervene - mojnabytok

Poťah a materiál sedačky

Výber toho správneho materiálu nepodceňujte hlavne ak máte menšie deti alebo zvieratá, ktorým sa často podarí niečo roztrhnúť, zašpiniť alebo pomaľovať. Ak je toto váš prípad, určite si nekupujte sedačku zo svetlej tkaniny, inak by ste museli pravidelne objednávať tepovaciu službu. Pri deťoch je vhodné investovať do tmavých kúskov, ktoré sa ľahko udržiavajú v čistote. Ideálnou voľbou je ekokoža (imitácia pravej kože). Určite vás tiež zaujíma kostra sedačky, ktorá je obvykle vyrobená z dreveného masívu alebo z kovu, pružín a molitanu.

 Klasicka sedacia suprava - mojnabytok

Farby

Pred kúpou novej sedačky zvážte aj farby, do ktorých je ladená vaša obývačka. Dbajte na to, aby ladila s obývacou stenou, konferenčným stolíkom, komodou, knižnicou, kreslom a inými doplnkami (koberce, vankúše, závesy, farba steny atď).

Ulozne priestory biela skrina - mojnabytok

Ten, kto má rád výrazné kúsky, siahne po žltej, zelenej, modrej či ružovej farbe. Ak ste milovníkom neutrálnych tónov, stavte na čiernu, hnedú, bielu alebo sivú klasiku. Všetko je to aj o tom, do akej miery ste kreatívny človek a radi experimentujete.

Konferenčný stolik - mojnabytok