Vytvorte si svoje miesto na relax v srdci vášho bytu – v obývačke!

Všetci potrebujeme vypnúť, uvoľniť sa a načerpať nové sily. Oddýchnuť sa dá nielen na prechádzke v prírode, ale aj doma, pri sledovaní obľúbeného filmu, pri čítaní knihy alebo počas počúvania hudby pri aromatickom kúpeli vo vani. Veľmi dôležité je nejaké miesto na dokonalý relax mať. Vytvorte si ho vo vašej obývačke!

Oáza pokoja priamo vo vašom kresle

Na to, aby ste sa v obývačke cítili príjemne a oddýchli si, nemusíte meniť vašu nábytkovú stenu za novú, ani dokupovať kusy skriniek či zaobstarať si nový gauč. Stavte na jednoduché kúsky a doplnky, ktoré podčiarknu harmóniu v priestore. Vytvorte si vlastný útulný kútik, vaše miesto odpočinku a ničím nerušeného relaxu. Oddýchnite si alebo sa venujte svojim záľubám, je len na vás, ako trávite svoj voľný čas vyhradený na regeneráciu.

 obyvacka-kutik-na-relax-mojnabytok

Miestom odpočinku môže byť ľubovoľný kus sedacieho nábytku – pohodlná pohovka, leňoška, ​​ušiak alebo aj hojdacie kreslo, sedací vak či závesné kreslo. Výber konkrétneho kúsku podriaďte svojim pocitom – zvoľte si maximálne pohodlie! Počas vášho leňošenia by ste sa mali cítiť tak dobre, že sa vám nebude chcieť z vášho odpočinkového priestoru odísť. Miesto na relaxačný kútik vopred naplánujte a zmerajte. Ak máte pri relaxácii radšej pokoj a samotu, umiestnite svoju vysnívanú leňošku alebo veľkorysé relaxačné kreslo do kúta izby. Takéto miesto praje ničím nerušenému relaxu – užite si ho naplno.

usiak-sedacka-mojnabytok

Čím vybaviť váš relaxačný kútik?

So zariadením miestečka pre váš oddych si veľmi netreba lámať hlavu. Doprajte si veci, ktoré vám robia radosť a zaručene sa postarajú o príjemnú atmosféru. Nešetrite rastlinami, vonnými sviečkami, zapojte difuzér – doprajte si levanduľový vonný olej, jemný hudobný podmaz, zavrite oči a nechajte sa unášať harmóniou v priestore. Steny môžete oživiť obrazmi, ktoré vo vás vyvolávajú vrúcne pocity. Nemalo by však chýbať to najdôležitejšie – pohodlný ušiak, ​​obľúbená knižka či časopis a na konferenčnom stolíku príjemné osvetlenie na čítanie. Ostatní členovia rodiny by mali váš kútik a súkromie v ňom rešpektovať a nechať vás aspoň niekoľko minút denne nerušene oddychovať. Opačným pólom pasívneho relaxu je aktívny odpočinok, ktorý môže mať mnoho podôb. Skúste obľúbené ručné práce ako háčkovanie, pletenie, šitie, vyšívanie či patchwork. Sme si istí, že už niekoľko minút oddychu denne vám pomôže cítiť sa dobre a uvoľnene, čo sa pozitívne premietne aj v bežnom živote.

tulivak-relax-v-obyvacke-mojnabytok