Sedačky, ktoré zväčšujú obývačku ako mávnutím čarovného prútika

Sedačka nemusí byť veľký, nemotorný kus nábytku, ktorý zaberie polovicu izby. Poradíme vám pri výbere kvalitnej sedačky, ktorá krásne zapadne aj do malého priestoru a pomôže vám získať v izbe viac miesta pre veci, ktoré máte radi.

 

Moderný nábytok do malého bytu: sedačka-chameleón

Ak chcete, aby vaša sedačka opticky zväčšila priestor (alebo ho aspoň nezmenšovala), siahnite po svetlých farbách. Minimalistický dizajn v kombinácii s bielou, sivou, krémovou či béžovou farbou, bude pôsobiť decentne a nenápadne.

Nata_New

Vhodné sú i jemné, pastelové odtiene modrej, zelenej, žltej či marhuľovej. Vyhnite sa výrazným dizajnérskym prvkom ako sú veľké opierky, príliš členité tvary, výrazné vzory či sýte, signálne farby.

Ak máte radi pestré farby a chcete mať v takej farbe aj sedačku, dbajte o to, aby bola zladená so zvyškom miestnosti, ideálne tón v tóne. Kontrastné farby totiž môžu váš malý priestor zbytočne „rozbíjať“.

 

Ideálne sedačky do garsónky alebo jednoizbového bytu

Ak máte v byte len jednu izbu, je každý centimeter drahý a kvalitný nábytok, ktorý plní viacero funkcií, by pre vás mal byť prioritou. Práve tu sa najviac hodia multifunkčné rozkladacie sedačky, na ktorých si môžete čítať, pozerať televízor ale viete sa na nich aj pohodlne vyspať.
leon_pohovka Leon

Rozkladacia sedačka, na ktorej sa vyspíte ako v bavlnke

Správne zvolená kvalitná rozkladacia pohovka alebo sedačka vám plnohodnotne nahradí posteľ a zároveň ušetrí priestor. Má iba jednu nevýhodu – nemôžete vymeniť matrac. Preto venujte jej výberu obzvlášť veľkú pozornosť. Ak sa chcete vyspať do ružova, matrac by pre vás nemal byť ani príliš tvrdý ani príliš mäkký. Z výberu preto vylúčte rozkladacie sedačky, určené na príležitostné spanie.

Ak plánujete využívať vašu sedačku na každodenné spanie, zvoľte variant s jednoduchým a odolným systémom rozkladania, nakoľko ju budete rozkladať a skladať každý deň.

 

Ako zistíte, či je sedačka vhodná ako náhrada posteLE?

Rozkladacie pohovky na každodenné spanie majú zvyčajne masívnejšiu konštrukciu a látkové čalúnenie.

Ak budú rozkladaciu sedačku využívať ako posteľ dve osoby, odporúčame vám, zvoliť si šírku sedačky nad 150 cm, ideálne však okolo 170 cm. Pre jednu osobu spravidla stačí šírka postele 100-120 cm.

Tip: Na našej stránke uvádzame pri jednotlivých sedačkách, či sú vhodné na každodenné spanie.

 

Sedačky s úložným priestorom – vaša horizontálna skriňa

Nemáte kam umiestniť posteľnú bielizeň, periny, vankúše či sezónne oblečenie? Sedačky a pohovky s úložným priestorom vám diskrétne poskytnú dostatok miesta pre veci, ktoré nechcete mať na očiach.

 

Ľahké a vzdušné sedačky

Ak hľadáte sedačku do obývačky, na ktorej neplánujete spať, zvážte kúpu sedačky s nožičkami. Elegantne a vzdušne pôsobiaca pohovka s drevenými nožičkami sa dá jednoducho zladiť s kreslom a vytvorí ideálne posedenie do malej obývačky. Výhodou nožičiek je aj to, že sa pod nábytok jednoducho dostanete s vysávačom.
moderna pohovka_MELIA 2

Moderný nábytok do malých bytov – sedacie vaky

Medzi čoraz obľúbenejšiu alternatívu sedačiek dnes patria pohodlné sedacie vaky, nenáročné na údržbu. Obľubujú ich najmä detí a tínedžeri, ktorí si na nich radi posedia pri televízore, hrajú videohry alebo na nich len tak leňošia. Vyskúšajte si sedací vak či tvarovateľné relaxačné kreslo aj vy a možno zistíte, že klasickú sedačku ani nepotrebujete.
LOTA_zelená

P.S.: Ak sa neviete rozhodnúť, aká sedačka by bola najvhodnejšou voľbou pre vašu obývačku, kontaktujte nás alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.