Moderná sedacia súprava – základ každej obývačky

Moderná, pohodlná, priestranná! Toto sú tri základné požiadavky, ktoré by mala spĺňať každá moderná sedacia súprava. I keď dokážeme pri výbere sedacej súpravy upustiť od farebných a materiálových požiadaviek, nikdy však od nárokov na komfortné sedenie či nadčasový dizajn.moderna vyrazna rozkladacia rohova sedacia suprava_FOCUS

Zosobnenie nášho štýlu

Sedacia súprava je našou vizitkou, predstavuje náš štýl a vkus. Veď ako sa hovorí sto ľudí, sto názorov. Pri výbere tej správnej sedacej súpravy do obývačky to platí dvojnásobne. Niekto uprednostňuje mohutné sedacie súpravy v tvare U, iný zase siaha len po rohových sedacích súpravách, a nájdu sa aj zákazníci, ktorí výlučne preferujú klasiku v podobe zostavy trojsedu a dvoch kresiel. To isté platí aj pri výbere materiálu či farebného prevedenia. Každý z nás sa riadi svojím osobitným vkusom a siaha po farbách, ktoré nás vystihujú.

Nič nenechajte na náhodu

Výber vhodnej sedacej súpravy je ,,behom na dlhé trate“.  Veď práve sedacia súprava je alfou a omegou obývacieho priestoru, a preto by sme si mali všetko veľmi dobre premyslieť až do posledného detailu. Kúpa sedacej súpravy je predsa nemalá investícia, preto sa s kúpou moc neunáhlite. Pri výbere sedacej súpravy by sme mali dbať na to, do akých farieb je ladená obývačka, v ktorej sa bude sedačka nachádzať. Sedacia súprava musí predsa ladiť s nábytok aj s farbou stien. Ďalej zvážte koľko ľudí bude dennodenne sedaciu súpravu používať. Každý člen rodiny si zaslúži mať svoj vlastný priestor pre pohodlné sedenie, relaxovanie či leňošenie.  Vyberajte sedačku, ktorá bude odrážať váš životný štýl. V neposlednom rade treba myslieť na fakt, či budeme sedaciu súpravu využívať aj na spanie. Pokiaľ áno, ako často? Nie každá sedacia súprava je totižto vhodná na každodenné spanie.

Na čo nezabúdať?

Vždy dbajte predovšetkým na praktickú stránku. Výber druhu materiálu by malo ovplyvniť aj to, či máte malé deti alebo domáceho miláčika. V tomto prípade je výbornou voľbou sedacia súprava so snímateľným poťahom,  ktorý jednoducho operiete, alebo vymeníte za nový. Pri malých deťoch a zvieracích miláčikoch sa vyhýbajte látkam pripomínajúcim zamat. Veľmi ľahko sa môžu predrať a ostávajú na nich viditeľné škvrny. Preto je dobré zvoliť drsnejšiu látku, ktorá sa vyznačuje väčšou odolnosťou a tým aj dlhovekosťou. Skvelou voľbou sú aj vode odolné a umývateľné látky, ktoré sa veľmi jednoducho udržujú čisté.
Pokiaľ máte doma alergika, siahnite skôr po sedacej súprave vyrobenej z ekokože. Sedacie súpravy z ekokože sa jednoducho čistia, no zároveň dokážu pôsobiť veľmi elegantne a štýlovo. I keď sa môže zdať že sedacie súpravy z ekokože nevykazujú žiadne negatíva, nie je to úplne tak. Ekokoža je menej trvácna a stálym používaním sa môže opotrebovať.

A čo tak koža?

Kožená sedacia súprava je ukazovateľom luxusu a elegancie, vďaka čomu vkusne doplní moderný aj klasický interiér. Sedacie súpravy vyrobené z kože sú trvácne, ľahko udržiavateľné a tým pádom, Vám sedacia súprava vydrží niekoľko rokov. Starostlivosť o ňu je nenáročná, no musí byť pravidelná. Na jednoduché škvrny stačí čistá voda. Ak si k tomu zaobstaráte zopár prípravkov určených špeciálne na kožené povrchy, vaša kožená sedacia súprava bude hodnotným kosom mnoho rokov.