Vychutnajte si jesenné večery na novej pohodlnej sedačke

Horúce leto plné dovoleniek a oddychu je za nami. To však neznamená, že by sme aj počas jesene nemali chuť oddychovať. Dôvodov na jesennú únavu je niekoľko: dní sa skracujú, životodarného slnka ubúda, viac sa nám zíva a sychravé počasie nás núti oddýchnuť si aj počas dňa. Ak patríte k tým, ktorí radi relaxujú v obývačke na gauči, určite neprehliadnite zaujímavé ponuky sedacích súprav, vďaka ktorým si jeseň užijete.

Sedačka je na jesenný oddych ako stvorená

Počas leta trávime doma zvyčajne menej času, než v jeseni či v zime. Keď však listy zo stromov začnú opadávať a dni sú kratšie, teplo domova nás láka čoraz viac. Večerný oddych pri dobrej knihe alebo filme s čajom v ruke sú romantickou idylkou, ktorá sa však veľmi jednoducho môže stať realitou. Ak vás vaša stará sedačku už omrzela alebo potrebujete novú, jeseň je na takýto nákup ideálne obdobie.

Stredobodom každej obývačky je sedacia súprava. Práve na nej sa odohrávajú príjemné chvíle s blízkymi, rozhovory s návštevou či nevyhnutný odpočinok, ktorého počas jesene nie je nikdy dosť. Sedačka by mala vyhovovať všetkým, ktorí sa na ňu usadia, a vytvárať priestor, ktorý vašu rodinu spojí. Pri jej výbere myslite na niekoľko dôležitých vecí, ktoré vám pomôžu vybrať si tú správnu.

 

Vyberte si sedačku, kreslo alebo sedací vak podľa vašich predstáv

Na úvod by ste sa mali zamyslieť nad tým, akú veľkú sedačku vlastne potrebujete. Ovplyvniť vás môže počet členov vašej domácnosti, no najmä veľkosť obývačky. Do priestranných miestností sa hodia robustné sedacie súpravy v tvare U, do menších sa pohodlne zmestí rohová alebo klasická sedačka. Do malých obývačiek odporúčame klasickú sedačku, ktorú môžete rozšíriť vďaka rôznym kreslám či taburetkám.

Dôležitým kritériom je aj materiál sedačky. Jej kostrou je zvyčajne drevený masív, niektoré sedačky sú vyplnené kombináciou pružín a molitanu, iné vypĺňa molitanový matrac. O kvalite sedačky rozhodujú aj poťahové materiály, najčastejšie látkové, kožené a koženkové. Sedačka by mala byť čo najpohodlnejšia a zároveň atraktívne spracovaná tak, aby dokonale ladila s celkovým dizajnom domácnosti.

Jesenné večery môžete tráviť aj na pohodlných kreslách či sedacích vakoch. Kreslá sú totiž nábytkom, ktorý si spájame s relaxom a pohodou, preto potešte seba samého alebo svojich blízkych a zaobstarajte si jedno aj do vašej obývačky, spálne či do detskej izby. Na výber máte tradičné kreslá v dizajnoch, ktoré ľahko zapadnú do akéhokoľvek interiéru, ale aj výrazné a originálne prevedenia.