Moderná, praktická a usporiadaná predsieň v 5 krokoch

Bez ohľadu na to, či je vaša predsieň malá alebo veľká, priestranná hala či len úzka, tmavá chodbička, môže byť prakticky usporiadaná a poskytovať priestor na všetko, čo v predsieni nesmie chýbať. Kvalitný nábytok v kombinácii s doplnkami do predsiene vám pomôžu vytvoriť vstupný priestor, do ktorého sa budete vždy tešiť, a ktorý očarí aj vaše návštevy. Pozrime sa spoločne na to, ako si môžete vytvoriť vašu predsieň snov v piatich jednoduchých krokoch.


1. Vyberte si základnú zostavu nábytku

Prvým krokom je dôkladné premeranie priestoru. Ak sa do vašej vstupnej haly zmestí sektorový predsieňový nábytok, zjednoduší vám to výber jednotlivých kusov nábytku – v sektorovom nábytku budú dokonale zladené. Do menšej predsiene je vhodným riešením predsieňová stena, ktorá obsahuje základnú výbavu, ktorá nesmie chýbať vo vstupnom priestore. Vhodnými farbami pre predsieňovú zostavu sú najmä svetlé odtiene ako je biela, smotanová a krémová, prípadne svetlosivá, ktoré malú miestnosť opticky zväčšia. Tieto farby sa zároveň dobre kombinujú s drevenými doplnkami.

2

2. Navýšte si úložný priestor komodou

Komoda dokáže vylepšiť úložné možnosti v každej izbe, predsieň nevynímajúc. Je na vás, či to bude vysoká komoda s množstvom zásuviek, robustná komoda v drevenom vzhľade alebo moderná a minimalistická komoda s nožičkami. Komoda v predsieni je vhodná na skladovanie doplnkov a topánok, ale aj ako odkladacia plocha (napr. na kľúče, mobily a peňaženky) a tiež ako priestor na vaše obľúbené dekorácie.

3

3. Zabezpečte dostatok vešiakov

V žiadnej predsieni nesmú chýbať vešiaky na zavesenie zvrškov a doplnkov, ktoré využíva celá rodina aj návštevy. Najjednoduchším riešením je predsieňová zostava s vešiakovou stenou, na ktorej je dostatočné množstvo háčikov. Praktickým doplnkovým variantom môže byť masívny voľne stojaci vešiak, ktorý je dostatočne stabilný a nezaberie veľa miesta. Originálnou alternatívou je závesný vešiak, ktorý je vybavený nielen háčikmi, ale aj pôvabnými prútenými košíkmi, ktoré sú ako stvorené na doplnky ako sú čiapky, šály, šatky, slnečné okuliare a rukavice.

4

4. Zjednodušte si obúvanie a vyzúvanie

Činnosť, ktorej sa v predsieni rozhodne nevyhnete, je neustále obúvanie a vyzúvanie topánok. Ak vám to priestorové možnosti dovolia, investujte do pohodlnej lavice, na ktorú si môžete počas prezúvania sadnúť. Elegantná čalúnená lavica s úložným priestorom či jednoduchá drevená lavica s poličkami na topánky vám zaručene spríjemní túto každodennú činnosť.

5

5. Osviežte si predsieň zrkadlom

Zrkadlá by mali byť rozhodne prítomné v každej predsieni. Okrem toho, že si bez nich nevieme predstaviť úpravu nášho zovňajšku, plnia aj ďalšiu funkciu – presvetľujú a opticky zväčšujú stiesnený priestor. Mnohé predsieňové zostavy sú už vybavené veľkými zrkadlami, ktoré obsiahnu celú postavu. Veľké zrkadlo však môže plniť aj inú funkciu – môže v sebe skrývať stojan na bižutériu či dokonca plnohodnotný a vysoký botník. Originálne okrúhle zrkadlo v zaujímavom ráme pôsobí sviežo a pomôže zmierniť hranaté tvary predsieňového nábytku a zútulniť tak vašu predsieň.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do predsiene, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.