Predsieň, ktorá upratuje za vás: takto už nikdy nestratíte dáždnik, kľúče ani rukavice

Predsieň často patrí medzi miestnosti, na ktoré nie sme obzvlášť hrdí. Zvykne slúžiť ako nevyhnutný odkladací priestor pre topánky, kabelky a zvršky ale aj ako miesto, na ktorom sa hromadia predmety, ktoré tam nemajú čo hľadať. V mnohých slovenských panelových bytoch sú predsiene natoľko malé, že zariadiť ich účelne a esteticky zároveň je hotové umenie. Posvieťme si na to, ako si vytvoriť z predsiene priestor, ktorý vám zlepší náladu vždy, keď prídete domov.

 

 

Screen Shot 2018-11-06 at 19.06.20

  

Využite praktický sektorový nábytok pre maximálne využitie kapacity  predsiene

 

Ak je vašou predsieňou mikroskopický kus chodbičky, do ktorého ústia okrem vchodových dverí aj dvere záchoda a kúpeľne, je dôležité, aby ste využili celý priestor, ktorý máte v predsieni k dispozícii. Vhodným riešením je pre váš úzka sektorová zostava nábytku do predsiene, ktorá siaha až po strop. Menej využívané veci a sezónne doplnky môžete umiestniť na vrchné poličky.

 

Tip: Do malej predsiene sa obzvlášť hodia strategicky umiestnené zrkadlá, ktoré opticky zväčšia váš priestor. Skvelou voľbou je zrkadlo s poličkou, kde si môžete odložiť rôzne drobnosti.

 

Screen Shot 2018-11-06 at 19.09.05

 

Nešetrite na úložnom priestore pre celú rodinu

 

Táto rada vám príde vhod najmä v prípade, že má vaša domácnosť veľa členov. Viacúrovňové vešiaky, háčiky a vešiakové panely, v kombinácii s niekoľkými komodami a skrinkami na topánky, vám pomôžu udržať v predsieni poriadok. Ak je to možné, prideľte každému členovi domácnosti jeho vlastnú zásuvku, poličku, háčiky a vešiaky. Deti budú vďaka tomu vždy vedieť, kde sa nachádzajú ich čiapky, šály, rukavice a podobne.

 

Tip: Vždy rátajte s o niečo väčším odkladacím priestorom na kabáty a topánky, než potrebujete, aby si vaše návštevy mali kam odložiť svoje veci.

 

Lavica s úložným priestorom = 2 v jednom

 

Otravuje vás obúvať sa postojačky? Zakomponujte do vašej predsiene pohodlnú čalúnenú lavicu na sedenie, ktorá vám zároveň poskytne úložný priestor – napríklad na topánky, papuče pre hostí, na tašky a na rôzne drobnosti, ktoré nechcete mať na očiach.

 

Tip: Ak je vaša predsieňová stena ladená do neutrálnych farieb, vyhrajte sa s čalúnením lavice. Pestré odtiene žltej, zelenej, červenej alebo oranžovej farby oživia priestor, rovnako ako poduška so zaujímavými vzormi.

 

 

Screen Shot 2018-11-06 at 19.12.07

Posvieťte si na tmavú chodbu

Osvetlenie vytvára značnú časť pozitívnej atmosféry v byte či dome. Mnohé predsiene nemajú zdroj denného svetla a sú odkázané na to, aké lampy si do nich vyberiete.

Na večerné osvetlenie predsiene, ktoré využijete najmä pri neskorých nočných návratoch domov, keď sa nechcete konfrontovať s ostrým svetlom, vám postačia bodové svetlá teplých odtieňov či náladové nástenné lampy.

Na bežné osvetlenie predsiene či vstupnej haly (ktoré využijete aj počas upratovania) a na presvetlenie tmavých zákutí odporúčame stropné svietidlá – atraktívne pôsobí napríklad niekoľko lámp s okrúhlymi tienidlami v rade za sebou.