Praktický nábytok do predsiene

Úložné priestory nesmú v predsieni chýbať

Každoročné striedanie štyroch ročných období so sebou prináša neodkladnú zmenu oblečenia a tým pádom aj isté nároky na naše úložné priestory. Zimné kabáty, budny, topánky, šály a čiapky ale aj letné kardigany, bundičky a množstvo tenisiek. Všetko by malo mať svoje miesto, či je leto, alebo zima.

Myslite na to, že predsieň je prvá miestnosť, do ktorej vy, prípadne vaši hostia, vchádzate. Preto by mala urobiť dobrý prvý dojem, aby ste sa vo svojom domove cítili príjemne a aby v ňom vládol poriadok.

 

Šatníkové skrine, botníky či vstavané skrine sú na odkladanie kabátov a topánok ako stvorené. Pokiaľ vaša predsieň zatiaľ zíva prázdnotou, ideálne je, ak ju zariadite v jednom štýle. S tým vám hravo pomôžu kompletné predsieňové steny, ktoré sa zväčša skladajú z komody, vešiakového panelu, policovej skrine, botníka, praktickým doplnkom môže byť aj zrkadlo.

Takéto nábytkové sety sú väčšinou vyrobené z laminátu, ktorý takmer dokonale imituje prírodné drevo. Laminát je praktickou voľbou aj vďaka tomu, že je ľahko umývateľný a neprepúšťa vodu a vlhkosť, ktorá sa na obuvi zachytáva počas daždivých jesenných dní. Nábytok z predsiene môže byť vyrobený aj z masívneho dreva, rátajte však s tým, že bude o niečo drahší než z laminátu.

 

Lavice s originálnym dizajnom oživia váš interiér

Ak je už vaša predsieň alebo chodba čiastočne zariadená, môžete ju rozšíriť o niekoľko zaujímavých kusov nábytku. Nevyhnutnou súčasťou by mal byť botník alebo skrinka na topánky viacerými radami políc. Vďaka tomu bude obuv vždy na svojom mieste a prvá miestnosť vášho domu bude vyzerať zorganizovane a reprezentatívne.

V zime prichádzajú na scénu dokonca aj čižmy alebo teplejšie šnurovacie topánky. Uľahčite si obúvanie vďaka pohodlnej lavici na sedenie, ktorá môže byť nielen praktickou, ale aj dizajnovou a štýlovou súčasťou interiéru. Drevené, kovové alebo čalúnené lavice môžu byť doplnené o skrinku na odkladanie topánok alebo na čiapky, šatky či dáždniky, ktoré sa v predsieni vždy zídu.