Predsieň, v ktorej vládne poriadok a harmónia: 4 inšpirácie

Predsieň alebo vstupná hala je prvá miestnosť, ktorá nás víta, keď prídeme domov. Nábytok do predsiene slúži na to, aby schoval všetky predmety, ktoré pri vstupe do domu alebo bytu nechceme mať na očiach. Prakticky a funkčne zariadená predsieň však nemusí byť ani zďaleka nudná a nezaujímavá – práve naopak! Prinášame vám naše inšpirácie: 4 tipy na zariadenie predsiene nábytkom tak, aby pôsobila harmonicky a aby sa vám v nej ľahko udržiaval poriadok.


1. Predsieňové zostavy – minimalistické a elegantné

Ak si chcete zjednodušiť prácu s výberom nábytku do predsiene, odporúčame vám siahnuť po sektorovom nábytku do predsiene, ktorý je štýlovo aj farebne jednotný. Ak chcete, aby vaša predsieň pôsobila optimisticky, vzdušne a usporiadane, vyberajte si predsieňový nábytok v svetlých farbách a ideálne so zásuvkami alebo poličkami schovanými za dvierkami. Biela predsieňová stena je vhodná aj do malej predsiene – nezaberie veľa miesta a ľahko sa kombinuje s akýmikoľvek farbami. Pre milovníkov minimalizmu je vhodná predsieňová zostava s jednoduchou komodou na nožičkách a veľkým zrkadlom.

2

2. Nevšedné vešiaky na kabáty, kabelky aj na klobúky

Vešiaky do predsiene jednoducho patria a čím viac členov domácnosti sa delí o predsieň, tým viac oceníte vešiak, na ktorý sa toho veľa zmestí a zároveň nepôsobí preťažene alebo chaoticky. Praktickým riešením je mať v predsieni viacero vešiakov a šatníkovú skriňu na zavesenie zvrškov. Dizajnový vešiak na stene, ktorý dopĺňa klasickú vešiakovú stenu, pôsobí nenápadne a štýlovo. Atraktívny „3D“ vešiak z masívu je vhodný do väčšej predsiene. Na obľúbený vešiak typu nemý sluha si môžete zavesiť aj doplnky ako sú dáždniky, klobúky či kabelky. Na čiapky, šály a rukavice môže poslúžiť aj komoda alebo originálny závesný vešiak s košíkmi.

3

3. Botníky, do ktorých sa veľa zmestí

Ak túžite mať poriadok v obuvi, vyberte si do vašej predsiene botník s výklopnými poličkami, do ktorého sa zmestí množstvo párov topánok. Zaujímavým typom skrinky na topánky je vysoká botníková skriňa, ktorá je vybavená zrkadlom, v ktorom vidno celú postavu. Okrem toho, že sa do nej zmestí vaša zbierka obuvi na každú príležitosť, pomôže vám opticky zväčšiť vašu predsieň. Výborným riešením do menšej predsiene je i skrinka na topánky s poličkami a čalúneným podsedákom – oceníte ju najmä pri obúvaní a vyzúvaní, ako šikovnú lavičku.

4

4. Komody, ktoré nikdy nevyjdú z módy

Aj do tej najmenšej predsiene sa zmestí minimálne jedna komoda, vďaka ktorej sa vám bude ľahšie udržiavať poriadok. Komody do predsiene bývajú spravidla vyššie a úzke, aby nezaberali veľa miesta a zároveň poskytovali dostatok priestoru pre drobnosti, bez ktorých neodchádzate z domu, akými sú napr. kľúče, peňaženky, nákupné tašky, nabíjačky na mobil a dáždniky. Vyberte si komodu podľa vášho vkusu a potrieb: elegantná robustná komoda v drevenom dizajne vybavená policami aj zásuvkami je ideálna pre veľkú domácnosť. Nadčasová biela komoda zapadne do menšej vstupnej haly podobne ako dizajnová komoda v minimalistickom škandinávskom štýle s pútavými detailami.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do predsiene, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.