Vyberáte vhodnú predsieňovú stenu? Poradíme vám

Predsieň je prvá miestnosť, ktorá vás privíta, keď vstúpite do vášho bytu alebo domu. Moderná, úhľadná a uprataná predsieň vás príjemne naladí hneď ako prekročíte prah vášho domova a zanechá dobrý dojem i u vašich návštev. Ako bez námahy udržíte v predsieni poriadok? Vhodne zvolená predsieňová zostava nábytku vám pomôže diskrétne schovať všetko, čo nepotrebujete mať na očiach. Kvalitná predsieňová stena je praktickým riešením do vstupnej haly akýchkoľvek rozmerov – od úzkej chodby až po priestrannú a vzdušnú miestnosť.

Univerzálny biely nábytok vnesie svetlo do tmavej chodby

Neviete sa rozhodnúť, v akých farbách by ste mali zariadiť vašu predsieň, v ktorej chýba zdroj prirodzeného denného svetla? Ideálnym riešením do tmavej vstupnej haly je predsieňový nábytok svetlej farby – napríklad zostava bieleho nábytku do predsiene, ktorý odráža svetlo zo žiaroviek a prirodzene presvetlí váš interiér. Lesklé vyhotovenie skriniek ešte viac zvýrazní tento efekt. Veľkou výhodou bieleho nábytku je, že sa veľmi ľahko kombinuje s akýmikoľvek inými farbami, ktoré sú zastúpené v danom interiéri – či už sú to neutrálne odtiene sivej alebo hnedej, výrazné pestré farby, pastelové tapety na stenách alebo populárny drevený dekor.

335101_predsien-olier

Aj nábytok do malej predsiene môže byť vzdušný

Pri malých predsieňach, ktoré sú často len úzkou chodbou, je ľahké upadnúť do presvedčenia, že musíme nutne zaplniť celý ich priestor nábytkom. Nie je to však nevyhnutné – malým predsieňam pristane vzdušný a minimalistický dizajn, ktorý ich vizuálne príliš nezaťaží.

Skrinky s nožičkami, jednoduché jednofarebné skrinky a háčiky na stene postačia na základnú výbavu predsiene, v ktorej budete skladovať len to najnutnejšie. Sezónne odevy a obuv môžete presunúť do zabudovaného šatníka alebo priestrannej šatníkovej skrine v spálni, a chodbu prenechať odevom a doplnkom, ktoré aktuálne najviac využívate. Aj v malej predsieni by nemala chýbať rovná, nezaprataná plocha a odkladací priestor na kľúče, dáždniky a ďalšie predmety, ktoré pravidelne používate a odkladáte po príchode domov.

422682-2_moderna-predsien-artin-8-s-calunenymi-panelmi-dub-artisan-ruzova

Predsieňová stena so zrkadlom znásobí váš priestor aj (ne)poriadok

Zrkadlo je užitočným doplnkom, ktorý býva zväčša súčasťou zostavy nábytku do predsiene. V predsieni však môže byť umiestnené i samostatne stojace zrkadlo alebo na mieru vyrobené zrkadlo na stene. Praktickým a rafinovaným riešením je skrinka na topánky, ktorej dvierka sú vybavené veľkým zrkadlom, v ktorom je vidno celú postavu.

Zrkadlo dokáže presvetliť a vizuálne zväčšiť priestor malej vstupnej haly. Nezabudnite však, že v odraze zrkadla sa zväčší a znásobí aj prípadný neporiadok, ktorý vládne vo vašej predsieni. Investujte preto do zostavy nábytku, ktorá má dostatok úložného priestoru za nepriehľadnými dvierkami, aby ste zamedzili vzniku a kumulácii neporiadku. Vizuálny smog v predsieni najčastejšie postihuje otvorené police a rovné plochy – snažte sa ich udržiavať čisté a bez zbytočných predmetov.

91605-6_predsien-hit-2

Nábytok do predsiene s lavičkou zvýši váš komfort

Nábytok do predsiene väčšinou tvoria šatníkové skrine, komody, skrinky na topánky a zrkadlá. Výborným doplnením tejto zostavy je pohodlná lavička s čalúnením, na ktorú si môžete sadnúť pri prezúvaní obuvi. Predsieňové lavičky často plnia aj funkciu úložného boxu, komody alebo skrinky na topánky. Lavičky s otvorenými policami alebo s policami vybavenými dvierkami bývajú súčasťou moderných zostáv nábytku do predsiene. Čalúnené panely na stene za lavičkou, ktoré majú zaujímavú farbu a textúru, dodajú vašej predsieni štýl, zútulnia ju a ešte viac zvýšia váš komfort pri sedení – môžete sa o ne pohodlne oprieť.