4 inšpirácie: Takto si osviežite spálňu pomocou farieb


Spálňa býva izbou, ktorú si mnohí zámerne zariaďujú v neutrálnych a tlmených farbách. Hnedé, sivé a iné zemité tóny vnášajú do spálne pokoj a harmóniu a rozhodne do nej patria. Čo však v prípade, že vás spálňa plná neutrálnych odtieňov tak trochu nudí a túžite po zmene? Osviežte si ju pestrými farbami! Nábytok do spálne, stena alebo doplnky vo vašej obľúbenej farbe vnesú do fádnej izby čerstvý vánok a sviežosť. Prinášame vám štyri atraktívne farebné inšpirácie, ktoré rozžiaria vašu spálňu.


1. Hlboká modrá

Modrá patrí medzi najobľúbenejšie doplnkové farby do spálne. Hlboká a tajomná modrá pôsobí osviežujúco alebo upokojujúco – záleží na konkrétnom odtieni, ktorý vám je sympatický. Tmavomodrá čalúnená posteľ s drevenými nožičkami sa hodí napríklad do spálne zariadenej v škandinávskom štýle. Výrazná tyrkysová posteľ je optimistická a vynikne v miestnosti zladenej do odtieňov béžovej. Rovnaká farba sa môže opakovať aj na inom nábytku, ktorý je prítomný v spálni – napríklad na nočnom stolíku alebo komode, či na tienidle lampy, koberci alebo závesoch.

Tip: Výrazná modrá komoda zaujímavo spestrí spálňu zariadenú vo vidieckom alebo provensálskom štýle.

2

2. Hrejivá oranžová

Ak vám v spálni chýba trochu tepla, môžete si ju vylepšiť nábytkom a doplnkami v hrejivej oranžovej, ktorá evokuje farbu oblohy počas západu slnka. Manželská posteľ s odtieňmi oranžovej farby skvele doplní nábytok z tmavého dreva. Aj oranžové dizajnové kreslo dodá vašej spálni vytúžené teplo a iskru. Oranžová farba je ako stvorená na náladové osvetlenie – vyberte si osvetlenie do spálne, ktoré bude produkovať teplé svetlo. Dosiahnete to správnou voľbou žiaroviek ale aj svietidla, ktoré môže mať oranžové alebo červené tienidlo.

Tip: Oranžová farba je výrazná a ak to s ňou nechcete prehnať, stačí, ak bude v spálni zastúpená v podobe detailov: môže to byť obraz na stene, váza, kvetináč alebo aj posteľná bielizeň so vzorom, ktorý obsahuje oranžovú farbu.

3

3. Vášnivá červená

Červená patrí medzi výrazné a energické odtiene a zároveň je i farbou, ktorá symbolizuje vášeň a lásku. Je preto mimoriadne vhodná na osvieženie neutrálne ladenej spálne – pozor však, aby ste to neprehnali. Priveľa červenej v spálni môže totiž naopak pôsobiť rušivo a nepriaznivo ovplyvňovať spánok. Zaujímavým interiérovým prvkom, ktorý zaručene oživí vašu spálňu je manželská posteľ s červeným čalúneným čelom. Najlepšie vynikne so zladenými nočnými stolíkmi. Vašu spálňu si však môžete vylepšiť aj červeným hojdacím kreslom alebo pohodlným kreslom na čítanie, vybaveným praktickou taburetkou.

4

4. Pokojná zelená

Ak máte chuť experimentovať s farbami v spálni, no chcete staviť na istotu, vyberte si ako doplnkovú farbu zelenú – farbu prírody. Vo vašej spálni zariadenej v odtieňoch hnedej a sivej rozhodne vynikne zelená čalúnená manželská posteľ, ktorá môže byť doplnená drevenými alebo čalúnenými nočnými stolíkmi. Do spálne v prírodných farbách skvele zapadne i dizajnové čalúnené kreslo zelenej farby. Ak si radi čítate pred spaním, určite oceníte aj menšiu knižnicu v spálni, napríklad v podobe policového regálu zelenej farby.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do spálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.