Sladká spálňa v odtieňoch čokolády – čo v nej nesmie chýbať?

Uvažujete nad spálňovou zostavou v atraktívnej čokoládovej farbe a chcete aby pôsobila domácky a útulne? Hnedá farba je ako stvorená do spálne – symbolizuje pokoj a stabilitu, pôsobí hrejivo a upokojujúco a v prípade vhodnej kombinácie nábytku a doplnkov môže vašej spálni dodať elegantný, romantický alebo retro nádych či dokonca punc luxusu. Poradíme vám ako čo najlepšie zakomponovať čokoládovú farbu do interiéru vašej spálne.

 

Nadčasová posteľ z tmavého dreva

Stredobodom spálne je manželská posteľ, ktorej zvyčajne prispôsobujeme všetky ostatné interiérové prvky. Zostava nábytku do spálne s posteľou z masívneho dreva, nočnými stolíkmi a komodou vám zjednoduší výber jednotlivých interiérových prvkov. Manželská posteľ v kombinácii kov a drevo má elegantný a nadčasový dizajn. Výborne ju doplnia kované nočné stolíky. Milovníci retro štýlu ocenia drevenú posteľ s nožičkami, ktorá je inšpirovaná dizajnom šesťdesiatych rokov. Takúto nevšednú posteľ vo vašom útulnom priestore vhodne doplní retro stolík so zásuvkami.

2

Čokoládová komoda do spálne

Odtiene čokolády nemusia zdobiť iba vašu posteľ. Tmavohnedá komoda výborne doplní váš štýlový interiér a má aj veľmi praktický účel. Široká komoda je ideálna na skladovanie spodnej bielizne, ponožiek a rôznych doplnkov, ktoré sa vám nezmestili do skrine. Vysoká komoda poslúži aj ako priestor pre vaše dekorácie, napríklad pre vázu s kyticou kvetov či izbové rastliny v črepníkoch. Ak máte spálňu zladenú do retro štýlu, môžete ju obohatiť o originálnu retro komodu s pútavým parketovým vzorom. Zaujímavou alternatívou je aj menšia rustikálna komoda s košíčkami, ktorá je ako stvorená na skladovanie drobností.

Tip: Ak máte v spálni dosť miesta, môžete do nej okrem postele, šatníkovej skrine a komody umiestniť aj praktický a elegantný toaletný stolík kontrastnej bielej farby.

3

Čalúnený spálňový nábytok

K sladkej čokoláde patrí oddych a sladké ničnerobenie. So šálkou horúcej čokolády sa vám bude najlepšie relaxovať na pohodlnom čalúnenom kresle – ideálne na takom, kde si môžete pokojne vyložiť nohy a tráviť celé hodiny s knižkou, zababušení do huňatej deky. Čalúnený ušiak s podnožkou alebo pohodlné relaxačné kreslo z umelej kože budú skvelým doplnkom do vašej spálne. Nezabudnite však ani na kvalitné osvetlenie v podobe stojacej lampy s tienidlom a na odkladací priestor v blízkosti kresla – na tento účel vám dobre poslúži príručný stolík alebo taburetka v originálnom čokoládovom dizajne.

4

Obrazy, doplnky a textílie ako čerešnička na čokoládovej torte

Rozmýšľate nad tým, ako by ste vašu spálňu mohli ešte viac zútulniť? Môžete ju, napríklad, vybaviť moderným kobercom s vysokým vlasom, po ktorom sa príjemne chodí. Tapety alebo závesy so zaujímavým vzorom osviežia vaše steny, podobne ako obrazy či fotografie, ladené do sépiových odtieňov. Na police môžete umiestniť umelecké predmety alebo dekorácie z prírodných materiálov, ktoré budú farebne ladiť s interiérom. K tmavohnedej farbe sa výborne hodia aj doplnky zlatej, striebornej alebo medenej farby, ktoré môžu vašej izbe dodať luxusný nádych – môžu to byť nástenné svietidlá, ale aj zrkadlo s originálnym kovovým alebo keramickým rámom.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do spálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.