6 tipov na útulnú minimalistickú spálňu


Útulná spálňa nepotrebuje veľký priestor ani príliš veľké finančné investície. Vhodne zvolená spálňová zostava alebo sektorový nábytok do spálne vám umožnia vytvoriť si spálňu podľa vašich predstáv, bez ohľadu na rozpočet. Prinášame vám šesť tipov na modernú minimalistickú spálňu, v ktorej sa každú noc dokonale zregenerujete.


1. Jednoduchá biela spálňa

Biela spálňa v lesklom vyhotovení je snom minimalistov, ktorí obľubujú strohý a moderný nábytok. Aj biely nábytok do spálne však môže byť skvelým základom pre útulnú miestnosť – stačí, ak ho doladíte doplnkami v teplých neutrálnych farbách, prípadne kusmi nábytku či doplnkami z masívneho dreva.

2

2. Ľahkosť a pôvab kovu

Manželské postele s kovovým rámom sú ako stvorené do minimalistickej spálne – pôsobia totiž veľmi vzdušne a dovolia vašej spálni dýchať. Elegantná posteľ s bielym kovovým rámom alebo tmavá manželská posteľ, ktorá kombinuje kov s drevom, skvele vynikne v spálni, spestrenej kobercom a závesmi v pastelových farbách.

3

3. Zemitá hnedá spálňa

Hnedá farba upokojuje a uzemňuje. Tmavohnedá zostava nábytku do spálne je preto ako stvorená do spálne, ideálne v kombinácii s doplnkami v teplých a tlmených farbách, ako sú bordová, horčicovo žltá, oranžová, teplá fialová či tyrkysová. Spálňa v drevenom dekore pôsobí útulne, zároveň jej však nechýbajú moderné prvky.

4

4. Čalúnená posteľ s úložným priestorom

Čalúnené manželské postele atraktívnych zaoblených tvarov lahodia oku a lákajú k odpočinku po náročnom dni. Minimalisti ocenia maximálny úložný priestor, ktorý poskytuje čalúnená posteľ typu boxspring s bočným výklopom či nadčasová čalúnená manželská posteľ so zásuvkami. Úložný priestor pod posteľou je výborným riešením do malej spálne – posteľ tu čiastočne slúži aj ako skriňa na sezónne oblečenie a doplnky či na posteľnú bielizeň.

5

5. Svetlá spálňa s drevenými prvkami

Kombinácia svetlých farieb a domácky, útulne pôsobiaceho masívneho dreva (prípadne jeho imitácie) je typická pre ležérny škandinávsky štýl. Zostava nábytku do spálne v tejto farebnej kombinácii vás nikdy neomrzí a ľahko sa kombinuje s doplnkami. Moderný svetlý nábytok do spálne s pásmi v drevenom dekore vám poskytne maximálny komfort a nekonečné možnosti kombinovania s farebnými stenami, kobercami či doplnkami.

6

6. Sklápacia posteľ

Sklápacie postele potešia predovšetkým minimalistov, ktorí každý deň zápasia s nedostatkom obytného priestoru. Vysoké sklápacie postele nezaberú v izbe viac miesta, než bežná šatníková skriňa a sklápacie postele inštalované na šírku pripomínajú vysokú komodu. Vďaka sklápacím posteliam však získate v malej spálni, jednoizbovom byte či garsónke viac miesta na život. Veľkou výhodou je aj to, že do sklápacej postele môžete použiť matrac podľa vlastného výberu – jeho hrúbka by však nemala presiahnuť 20 cm.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do spálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.