Matrace pružinové, penové, taštičkové, ortopedické, antialergické, detské... kto sa má v tom vyznať?

Spánok je pre náš život jednou z najdôležitejších vecí na svete! Vďaka nemu si naše telo oddýchne, naberie síl do ďalšieho dňa, zrelaxuje po náročnej túre, pomôže pri vyležaní choroby a v neposlednej rade je to aj miesto pre príjemne strávené chvíle s naším partnerom. Preto je nutné sa pri jeho výbere rozhodovať nielen podľa rozmerov a hrúbky, ale aj podľa ďalších kritérií:

  • Pri zdravotných problémoch treba určite zvoliť ortopedické matrace! Sú vyrobené zo špeciálnych materiálov a PUR peny, ktoré chránia chrbticu, svaly a kĺby. Vrchné poťahy obsahujú látky, ktorá ničia baktérie spôsobujúce zápach. V našej ponuke sú aj antidekubitné matrace, ktoré pomáhajú predísť preležaninám pacienta.
  • Dôležitá je tvrdosť matraca, niekomu vyhovuje mäkké lôžko, niekto naopak vyžaduje najvyššiu tvrdosť, aby sa ráno mohol spokojný zobudiť. Tvrdosť sa určuje podľa stupnice od 1 (mäkké) do 5 (extra tvrdé).
  • Pri alergiách na roztoče, astme a iným zdravotným ťažkostiam je určite vhodné vybrať antialergický, antibakteriálny matrac či vysoko priedušný, prípadne zvoliť matrac s aloe vera, eukalyptom alebo 100% eko bavlnou.
  • Dôležitým kritériom je nosnosť matraca, hlavne pri ľuďoch s obezitou, kde ponúkame nosnosť až do 170 kg.
  • Praktickým pomocníkom pre ženy a mamičky sú snímateľné poťahy, ktoré sa dajú oprať pri 30 až 95 stupňoch Celzia.

 

Po objednaní a doručení priamo k Vám domov, nastáva ďalšie zásadné pravidlo! Matrac rozbalíme na rovný povrch a necháme ho takzvane „odpočívať“. To znamená, že ho prvých 72 hodín nepoužívame, aby nadobudol správne rozmery. Takisto odporúčame matrac každých 12 hodín obrátiť. V opačnom prípade môžeme poškodiť vnútorný materiál alebo ho inak zdeformovať.

V neposlednom rade sa o matrace staráme celý život, aby nám na oplátku mohli spoľahlivo a verne slúžiť.