Zútulnite si spálňu: Máme pre vás tipy na vytvorenie tej správnej atmosféry na relax

Pre niektorých symbolizuje spálňa len miesto na spanie, pre iných je to útočisko od stresu každodenného života. Ako zo svojej spálne urobiť oázu pokoja? Bude vám stačiť niekoľko malých zmien!

Premeňte svoju spálňu na miesto symbolizujúce oddych! Menej stresu znamená viac endorfínov. Na to, aby ste zmenili svoju spálňu na svätyňu, v ktorej sa budete cítiť ako v bavlnke, nemusíte robiť kompletnú rekonštrukciu. Stačí vám zmeniť niekoľko drobností a vytvoriť svoj vlastný kútik, v ktorom načerpáte sily a energiu.

Odstráňte zo spálne prácu a technológie

Vaša spálňa by mala byť priestorom bez elektroniky, najlepšie aj bez umelého svetla. Vaša spálňa je určená na oddych a relax – nie na prácu. Vaše pracovné úlohy nemôžete – ani podvedome spájať s miestom, kde odpočívate a relaxujete. Áno, držte aj telefón mimo spálne, zbavíte sa nielen žiarenia, ale aj neželaných upozornení z rôznych aplikácií. Nie je nič lepšie ako si oddýchnuť v spálni, v ktorej vás nerušia telefonáty, e-maily ani správy zo sociálnych sietí.

spalna-s-toaletnym-stolikom-mojnabytok

Niet nad pokojnú atmosféru

Vyberte si jemnú paletu farieb a stavte na detaily, ktoré evokujú útulnú atmosféru. Zaujímavé obliečky, hrubšia prikrývka, nadýchané vankúše... Nemali by vám chýbať ani vkusné zatemňovacie závesy. Stačí málo, aby ste cítili viac. Na to, aby ste vniesli do priestoru harmóniu, nepotrebujete veľa zariadenia, postačia vám doplnky a jednoduché, no efektné kúsky nábytku, ktoré spálni dodajú ten správny šmrnc. Vytvorte si váš priestor. Čo by ste povedali na toaletný stolík s LED zrkadlom, ktorý ukryje všetky poklady a dopraje vám perfektný čas pre seba? Vyložte si po celom dni nohy – veľkú službu vám urobia taburetky, ktoré sa perfektne hodia do každého priestoru. Užite si vo svojom kútiku pokoj a oddýchnite si od reality, toto miesto vás naplní pocitmi harmónie a pohody.

toaletny-stolik-s-led-osvetlenim-mojnabytok

Relaxom ku zdraviu

Premena spálne vám prinesie viac ako len relax – odbúra váš stres a zvýši kvalitu spánku. Plnohodnotný odpočinok pomáha vášmu telu bojovať proti mnohým chorobám.  Zadovážte si rastliny na čistenie vzduchu a každé ráno si usteľte posteľ. Táto malá zmena sa výrazne odrazí na vašej produktivite. Premenou spálne na oázu pokoja sa ráno budete budiť svieži a pripravení dobyť svet!