Praktické rady ako si vybrať komodu do spálne a detskej izby

Praktické rady ako si vybrať komodu do spálne a detskej izby

Klasická komoda so zásuvkami alebo dvierkami je ideálny typ nábytku do spálne aj do študentskej alebo detskej izby. Do priestrannej komody sa toho veľa zmestí a pritom nezaberie veľa miesta a ľahko sa kombinuje s iným nábytkom. Komody do spálne a do študentskej či detskej izby existujú v mnohých variáciách a vyhotoveniach, často i ako súčasť sektorových zostáv nábytku. Poradíme vám ako si vybrať tú najvhodnejšiu komodu do vášho interiéru tak, aby vám prinášala radosť a úžitok.

Komody s hlbokými zásuvkami poslúžia ako doplnok ku šatníkovej skrini

Jednoduché jednodielne alebo dvojdielne komody sú ako stvorené do spálne, kde doplnia šatníkovú skriňu a vytvoria kompaktný a estetický úložný priestor. Moderná komoda do spálne so zaujímavým dizajnom bude ozdobou vašej spálne a zároveň sa do nej zmestí veľa oblečenia, doplnkov či posteľnej bielizne. Nízke alebo vysoké komody do spálne vám zároveň poslúžia ako odkladacie a príručné stolíky, na ktorých dobre vyniknú vaše rodinné fotografie, umelecké predmety alebo kvety. Na komodu môžete tiež umiestniť malú lampu s tienidlom či sviečky v svietnikoch, ktoré vám v noci vytvoria príjemné ambientné osvetlenie.

61498-4_moderna-siva-zasuvkova-komoda-lotta-3s

Malá komoda nahradí nočný stolík

Kým veľké komody do spálne sú vynikajúcim domovom pre vaše odevy, malá komoda môže s ľahkosťou plnohodnotne nahradiť nočný stolík pri vašej manželskej posteli alebo pri jednolôžkovej posteli vášho dieťaťa. Nízka a minimalistická biela komoda do spálne, v matnom vyhotovení, je ako stvorená do interiéru, v ktorom chýba úložný priestor navyše. Jej výhodou je, že sa dá ľahko skombinovať s nábytkom akejkoľvek farby. Biele a farebne neutrálne komody (napríklad komody s dreveným dekorom) sú vhodné i ako nočný stolík do detskej alebo študentskej izby.

trendo-5-moderna-komoda

Komoda priateľská k robotickému vysávaču pomôže udržať izbu čistú

Moderné a luxusné komody do spálne môžu prispieť k jednoduchšej údržbe – vyberte si takú komodu, pod ktorou sa ľahko vysáva. Závesná komoda namontovaná do steny je mimoriadne vhodná do spálne, v ktorej zvyknete používať robotický vysávač. Aj lacné komody do spálne však môžu zjednodušiť vaše upratovanie. Komoda s vysokými nožičkami je tiež priateľská k robotickému vysávaču a navyše vizuálne odľahčí vašu spálňu. Dizajnová komoda s nožičkami je šikovným riešením do spálne zariadenej v klasickom, škandinávskom alebo retro štýle.

335017-1_abby-komoda

Multifunkčné komody využijete v celom byte

Pri kúpe komody do detskej izby alebo do spálne počítajte s tým, že komodu budete využívať rôznym spôsobom. Veľká komoda do spálne či komoda do detskej izby môže poslúžiť napríklad i ako podstavec na prebaľovanie vášho bábätka – stačí keď na ňu umiestnite prebaľovací pult, ktorý zodpovedá jej rozmeru. Komoda do študentskej izby môže byť vhodným doplnením hosťovskej izby, keď vaše ratolesti vyletia z rodinného hniezda. Praktická kombinovaná komoda so zásuvkou a poličkami môže slúžiť na skladovanie bielizne v spálni, no hodí sa aj ako botník do predsiene.

46559_komoda-goya

Bezpečné umiestnenie komody v detskej izbe pomôže zabrániť úrazom

Detské komody bývajú spravidla nižšie, aby ich dokázali bez problémov ovládať aj malé deti. Nízka biela komoda do detskej izby sa jednoducho kombinuje s inými typmi a farbami nábytku a môže vašim ratolestiam poslúžiť aj ako perinák. Pri akejkoľvek komode, ktorú budú používať malé deti, by ste však mali vykonať preventívne bezpečnostné opatrenia, ktoré zabránia prípadným tragickým následkom. Komodu je potrebné primontovať k stene, aby nespadla, a zásuvky komody je potrebné vybaviť detskými poistkami, ktoré pomôžu zabrániť úrazom u najmenších predškolákov. Dobre zabezpečená komoda bude dokonalým úložným priestorom na oblečenie a hračky vašich detí.

P.S.: Potrebujete viac informácií o doplnkoch do spálne, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.