Biela komoda – záruka elegancie, ktorá očarí

Biele komody sú skutočnou perlou medzi komodami. Využijete ich v celom byte či dome, prakticky v každej miestnosti. Komody v neutrálnych odtieňoch boli vždy populárne, pretože nie sú výstredné a ľahko sa kombinujú. Ak je vaša komoda biela, sivá alebo hnedá, bude ľahké zladiť ju s akýmkoľvek nábytkom. Nechajte sa očariť praktickými bielymi komodami a vyberte si zo širokej ponuky tú pravú komodu pre váš domov.

Lesklá alebo matná komoda? Obe vnesú do vašej izby svetlo

Výhodou bielej farby je, že pôsobí čisto, optimisticky a dobre odráža svetlo. Ak je komoda biela lesklá a žiarivá, bude vaša miestnosť o niečo svetlejšia a krajšia. Moderné komody biele s vysokým leskom sú vhodné do obývačky, kde harmonicky doplnia lesklú obývaciu stenu.

Veľká biela lesklá komoda však môže rozžiariť aj menšiu spálňu, ktorá je zariadená v svetlej farebnej palete. Výbornou voľbou do spálne, domácej pracovne alebo hosťovskej izby sú komody biele matné, ktoré nevytvárajú toľko odleskov ako lesklé komody, no stále dokážu opticky presvetliť priestor.

Komoda clips biela

Romantické biele komody pre milovníkov vidieckeho štýlu

Biela farba neodmysliteľne patrí k obľúbenému provensálskemu a vidieckemu štýlu, ktorý poteší všetky romantické duše. Biele vintage komody vnesú nádych ležérnej romantiky do vašej spálne alebo obývačky. Komody v provensálskom štýle nemusia byť čisto biele – pre tento typ nábytku je typický zámerne ošumelý a trochu popraskaný vzhľad, vďaka ručne maľovanému povrchu dreva. Vidiecka komoda v štýle vintage môže mať mierne zašednutú alebo zažltnutú bielu farbu.

51907_komoda roma biela

Pôvabná komoda do spálne

Biela komoda do spálne je výborným doplnkom ku šatníkovej skrini. Umožní vám skladať oblečenie do zásuviek, čo oceníte najmä pri menších kúskoch ako sú ponožky, pančuchy, šatky, spodná bielizeň, a rôzne doplnky. Horizontálne ukladanie oblečenia do zásuviek je veľmi jednoduché a pohodlné – keď otvoríte zásuvku, hneď budete vidieť, kde čo je. Keď si naň navyknete, možno zistíte, že vám vyhovuje viac ako police v skrini, a zatúžite po ďalších komodách do spálne. V prípade, že sú všetky vaše komody do spálne biele, ľahko ich zladíte so zvyšným sektorovým alebo iným nábytkom.

422652-5_komoda-avola

Komoda so zásuvkami alebo dvierkami do obývačky

Biela komoda na nožičkách môže rozšíriť úložný priestor vo vašej obývačke. Elegantné biele komody do obývačky však nemusia byť nevyhnutne vybavené nožičkami či kovovým podstavcom. Populárnym riešením sú komody namontované do steny. Výhodou pri tomto type komod je, že sa pod nimi ľahšie upratuje – zvládne to aj robotický vysávač. Výborným riešením do obývačky je i biela rohová komoda s LED osvetlením, ktoré rafinovane doplní klasické obývačkové lampy.  Kvalitná nízka komoda do obývačky so zásuvkami alebo dvierkami môže suverénne nahradiť stolík pod televízor.

171033-1_komoda-lotta

Elegantné biele komody s drevom

Kombinácia bielej farby a dreva pôsobí atraktívne a je skutočne nadčasová. Biela komoda s drevom je ideálna do miestnosti s bielymi stenami a dreveným nábytkom. Tento typ komod má často zaujímavé dizajnové stvárnenie – komoda môže byť spestrená drevenými úchytmi na dvierkach skrinky alebo na zásuvkách či nevšednými geometrickými vzormi.

Univerzálna komoda do predsiene

Lacné biele komody sú praktickým riešením do malej a úzkej predsiene. Biela šuflíková komoda pri dverách môže poslúžiť aj ako odkladacia plocha na kľúče. Vysoká komoda biela alebo komoda v kombinácii bielej farby a dreva je ako stvorená do úzkej chodby.

blanco-komoda

Decentná kúpeľňová komoda pre ešte viac úložného priestoru

Biela komoda do kúpeľne môže nahradiť tradičnú kúpeľňovú skrinku, ktorá je súčasťou sektorového nábytku. Ak je vaša biela komoda úzka, nezaberie veľa miesta v malej kúpeľni, no zaručene rozšíri jej úložnú kapacitu.