Malá spálňa a veľa úložného priestoru – 4 rafinované možnosti


Keď má vaša spálňa príliš málo metrov štvorcových, všetok úložný priestor má zrazu cenu zlata. V spálni býva okrem miesta na spanie v podobe postele spravidla aj úložný priestor na oblečenie a doplnky, často i na lôžkoviny a menej využívané sezónne veci. Ako to celé umiestniť do malej izby tak, aby ste mali dostatok úložného priestoru na všetko nevyhnutné a napriek tomu sa v nej necítili stiesnene? Prinášame vám štyri rafinované inšpirácie pre malú, ale šikovne vybavenú spálňu.


1. Šatníková skriňa so zrkadlom

Priestranná šatníková skriňa so zrkadlom je ako stvorená do malej spálne. Zatiaľ čo vysoká šatníková skriňa poskytne domov vášmu šatstvu, veľké zrkadlo na nej opticky rozšíri a presvetlí vašu spálňu, vďaka čomu vizuálne získate priestor navyše. Dobre si však premyslite umiestnenie skrine. Z hľadiska feng šuej by vaša skriňa so zrkadlom mala stáť na takom mieste, aby ste ležiac v posteli nevideli svoj odraz v zrkadle. Malo by vám to zaistiť pokojnejší spánok a príjemnejšie ranné vstávanie.

2

2. Manželská posteľ s veľkým úložným priestorom

Manželské postele patria medzi nábytok s veľkým úložným potenciálom vďaka priestoru, ktorý ukrývajú pod lôžkovou časťou. Obľúbeným riešením do malej spálne bývajú čalúnené manželské postele, ktoré spravidla disponujú veľkým úložným priestorom, ktorý je dobre odizolovaný od prachu a poslúži ako skvelá alternatíva ku šatníkovým skriniam či komodám. Čalúnená manželská posteľ so zásuvkami poskytuje dosť miesta na sezónne oblečenie či odevy a doplnky, ktoré využívate zriedkavo. Manželská posteľ s veľkým úložným priestorom poskytne ľahko dostupné útočisko pre odevy aj pre posteľnú bielizeň, periny, deky, vankúše, atď.

3

3. Šikovná rohová skriňa alebo rovno dve

V malej spálni s nedostatkom úložného priestoru oceníte doslova každý voľný kút, ktorý dokáže vytvoriť úložné možnosti. Netradičným ale praktickým riešením je rohová skriňa, ktorá vám pomôže naplno využiť napríklad užší priestor pri okne. Väčšia rohová skriňa so zrkadlom, ideálne v lesklom prevedení, pomôže opticky zväčšiť a rozžiariť vašu spálňu. Zamerajte sa najmä na svetlé farby – bielu, krémovú, béžovú či svetlé odtiene dreva. Dve rohové šatníkové skrine vám umožnia vytvoriť si plnohodnotný šatník pre dve osoby aj v menšej spálni.

4

4. Sklápacia posteľ s nadstavcom

Sklápacie postele orientované na šírku sú ideálnym riešením do malej spálne alebo do multifunkčnej izby (jednoizbový byt, garsónka), ktorá nefunguje len ako priestor na spanie. Sklápacia posteľ v zloženom stave pripomína šatníkovú skriňu. Ak farebne doladíte vašu skriňu, komodu alebo iný nábytok ku sklápacej posteli, vaša miestnosť bude pôsobiť usporiadanejším dojmom. Úložný priestor navyše poskytuje nadstavec pre sklápaciu posteľ s praktickými uzavretými poličkami. Vďaka sklápacej posteli s nadstavcom v spálni, obývačke alebo hosťovskej izbe vám cez deň vznikne extra priestor, ktorý odľahčí malú miestnosť a zvýši jej funkčnosť.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o praktickom nábytku do spálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.