Čo sú boxspringové postele? Aké majú výhody?

Boxspringové postele sú stelesnením pohodlia a cenovo dostupného luxusu, ktorý už dávno nepatrí len do špičkových hotelov. Boxspring postele vám budú pripomínať rozprávku o princeznej na hrášku – s tým rozdielom, že počas spánku nebudete cítiť žiadne nepohodlie. Tento typ postele sa skladá z rámu a niekoľkých navrstvených matracov, ktoré prinášajú množstvo výhod. V tomto článku si posvietime na užitočné vlastnosti postelí typu boxspring a na to, ako môžu zlepšiť kvalitu vášho spánku a života.

Rafinované vrstvenie matracov pre maximálne pohodlie

Posteľ typu boxspring, známa aj pod názvom kontinentálna posteľ alebo americká posteľ, si môžete predstaviť ako sendvič vytvorený z niekoľkých vrstiev matracov. Jej základňu tvorí stabilný nosný rám, ktorý je dostupný v mnohých vyhotoveniach, s atraktívnym čalúnením. Na ráme spravidla spočívajú tri vrstvy matracov. Spodnú vrstvu tvorí matrac s bonellovými pružinami, ktorý je dostatočne tuhý na to, aby udržal ďalšie vrstvy, a zároveň pružný a vzdušný. Nasleduje ďalšia vrstva, ktorá je nosná – kvalitný taštičkový matrac s pružinami, ktoré zabezpečia rovnomerné rozloženie tlaku na telo spiacej osoby a poskytnú jej tým maximálne efektívnu podporu v akejkoľvek polohe (na bruchu, na chrbte, na boku). Hornú vrstvu boxspringovej postele tvorí topper alebo vrchný matrac, ktorý je súčasťou zostavy alebo je možné objednať si ho osobitne. Tento tenký vrchný penový matrac je čerešničkou na torte, ktorá ešte viac zlepší váš komfort počas spánku. Topper je mäkký, elastický a dokonale sa prispôsobí krivkám vášho tela. Prateľný poťah zabezpečí dokonalú hygienu – je to ideálne riešenie pre alergikov.

Posteľ boxspring aderito

Čím sú boxspringové postele výnimočné?

Jedinečná kombinácia matracov vytvára ideálne podmienky pre zdravý a pokojný spánok, čo ocenia najmä ľudia, ktorí trpia dlhodobou nespavosťou. Okrem toho, že tento typ postele sa prispôsobí každému typu postavy, je veľkou výhodu aj nadpriemerná výška lôžka. Vďaka tomu, že sú boxspringové postele vyššie, než bežné typy postelí, sa vám z nich bude ľahšie vstávať. Tento typ postelí je preto ako stvorený pre starších ľudí alebo osoby s pohybovými obmedzeniami. Výhodou boxspringových postelí je v neposlednom rade aj ich pútavý dizajn. Často mávajú i nadpriemerne vysoké čelo, čo oceníte najmä počas čítania v posteli.

stylova-postel-boxspring-meron

Praktické postele do veľkej aj malej spálne

Lacné boxspring postele či luxusné dizajnové kúsky sú vhodné do akejkoľvek spálne, dobre vyniknú v malej aj veľkej izbe. Pri výbere postele však myslite na to, že dvere vo vašej spálni by mali byť dostatočne veľké, aby ste cez ne vedeli dostať dovnútra rám postele – ten býva zväčša dodávaný v jednom kuse, bez možnosti rozmontovania.

Skvelým riešením do menšej spálne sú boxspring postele s úložným priestorom, ktoré dokážu čiastočne nahradiť šatníkovú skriňu. Elegantná manželská posteľ typu boxspring, s bočným výklopom, má štedrý úložný priestor pod matracmi, ktorý je ako stvorený na úschovu lôžkovín alebo sezónneho oblečenia, ktoré práve nevyužívate.

Prispôsobte boxspringovú posteľ vašim potrebám

Kvalitná a ergonomická posteľ typu boxspring môže mať aj špeciálne funkcie, ktoré ešte viac skvalitnia váš spánok. Elektrická polohovateľná posteľ vám umožní kedykoľvek si nastaviť lôžko do optimálnej polohy, a to jednoduchým stlačením gombíka. Aj výber vrchného matraca môže ovplyvniť to, ako sa vyspíte. Rozumným riešením je napríklad latexový topper s PUR penou, ​​ktorý je odolný, pružný, elastický a priepustný – umožňuje bezproblémovú cirkuláciu vzduchu a zabraňuje tak nadmernému poteniu počas spánku. Zaujímavou špeciálnou funkciou boxspringovej postele môže byť i LED osvetlenie, ktoré dotvorí príjemnú ambientnú atmosféru vo vašej spálni.

pohodlna-manzelska-boxspring-postel

P.S.: Potrebujete viac informácií o doplnkoch do spálne, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.