Kvalitný spánok: investujte do taštičkového matraca, telo sa vám poďakuje

Premýšľate, aký matrac si kúpiť, no neviete si vybrať z rôznych typov na trhu? Možno ste o nich nepočuli, no mimoriadne populárnymi sú taštičkové matrace. Aj keď nie sú práve najlacnejšie, ich kúpa sa vám rozhodne oplatí. Prečo?

Screenshot (1)

 Ak stojíte pred rozhodnutím, aký matrac si zaobstarať, zhrňme si najväčšie výhody taštičkových matracov. Tým, že patria medzi pružinové matrace, umožňujú vynikajúcu cirkuláciu vzduchu. Ako je to možné? Značná časť matraca je tvorená vzduchom, čo je napríklad pri penových kúskoch nemožné, nakoľko pena vypĺňa celé teleso.

Ďalším veľkým plusom je odparovanie vlhkosti z matraca. Pružinové typy dokážu vlhkosť odpariť omnoho rýchlejšie ako ostatné typy matracov. Výsledok? Výrazne nižšie množstvo roztočov a mikroorganizmov v matraci, váš kvalitný a bezproblémový spánok, ktorý vám doslova zmení život. Každé ráno sa budete cítiť oddýchnutí a spokojní.

 

Taštičkový matrac dokonale kopíruje kontúry tela

 

Klasický pružinový matrac sa ohne v mieste najväčšieho tlaku, čo vplýva aj na časti tela, ktoré takúto podporu nepotrebujú. Znižuje sa prekrvenia kože a podkožných oblastí, telo podvedome mení polohu, čo ruší kvalitu spánku a vedie k únave. Výhodou taštičkových matracov je, že zabezpečujú primeranú podporu pre rôzne časti tela. V ťažších miestach tela sa o ohnú viac ako v ľahších, pretože každá pružina funguje nezávisle.

To je najväčším dôvodom, prečo tieto matrace vnímame ako ortopedické. Ich vlastnosti sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí sa starajú o správnu polohu chrbtice. Avšak, nezabudnite, že kvalitu matraca ovplyvňuje najmä kvalita použitých pružín. Na trhu obvykle nájdete matrace s pružinami v troch úrovniach tvrdosti.

Čím väčší počet pružín, tým lepší matrac. Platí totiž, že väčší počet pružín znamená lepšie kopírovanie kontúr tela. Ak neviete, podľa čoho matrac z kategórie taštičkových vyberať, odporúčanou jednotkou na porovnanie rôznych matracov je počet pružín na m². Prečo staviť na taštičkové matrace? Majú veľmi vysokú životnosť a bez problémov poskytnú oporu aj ťažším ľuďom.