Podkrovná spálňa ako z rozprávky: toto v nej nesmie chýbať

Podkrovie patrí medzi najtichšie a najpokojnejšie časti domu, a preto je ako stvorené na umiestnenie spálne. Či už zariaďujete manželskú spálňu, hosťovskú izbu alebo spálňu pre deti, mali by ste pri výbere nábytku zohľadniť určité špecifiká, ktoré so sebou prináša atypický podkrovný priestor. Poradíme vám, ako si na vašom podkroví vytvoríte spálňu, v ktorej sa vám bude výborne oddychovať.

Základ je pohodlná nízka posteľ

Nakoľko podkrovné priestory majú spravidla zošikmené steny, pri výbere postele je potrebné počítať so zníženým stropom a preto zvoliť nižší typ postele, na ktorej môžete pohodlne ležať aj sedieť bez toho, aby ste sa hlavou udreli o stenu. Jednoduchá posteľ s nožičkami a menším čelom opticky odľahčí priestor. Manželská posteľ z masívneho dreva alebo sektorová spálňová zostava v svetlých farbách pôsobia nadčasovo a optimisticky. Ako praktickú prístelku pre hostí využijete originálne rozkladacie kreslo. V prípade, že steny izby sú šikmé po celej svojej dĺžke, môžete posteľ úplne vynechať a vytvoriť si v podkroví spálňu na japonský štýl – spať na zemi, na kvalitných matracoch.

2

Komody namiesto klasickej skrine

Nie vždy je možné umiestniť na podkrovie bežnú vysokú šatníkovú skriňu, do ktorej sa vkladá oblečenie na vešiakoch. Ideálnou alternatívou ku klasickej skrini je veľká komoda s poličkami a zásuvkami, do ktorej sa zmestí množstvo oblečenia a posteľnej bielizne – skrátka všetko šatstvo a lôžkoviny, ktoré si nevyžadujú vešiaky. Elegantná komoda s nožičkami v kombinácii bielej farby a dreva spestrí spálňu zariadenú v škandinávskom, klasickom alebo modernom štýle. Praktická komoda umiestnená pri stene, poslúži aj ako miesto na vystavenie obrazov, fotografií, suvenírov či kvetov. Dve menšie komody tiež šikovne nahradia nočné stolíky pri manželskej posteli.

3

Doplnkový úložný priestor

Úložného priestoru býva málokedy dosť a pre atypické podkrovné izby to platí obzvlášť. Vytvorte si úložný priestor aj tam, kde by ste ho možno nečakali – napríklad v praktickej taburetke či originálnej čalúnenej skrinke. Nezabudnite tiež na nočné stolíky k posteli, ktoré budú vybavené zásuvkami, na truhlice a úložné boxy. Zaujímavým spestrením podkrovnej spálne môže byť i nevšedný atypický regál. Praktickým pomocníkom v podkrovnej izbe je súprava troch konferenčných stolíkov, ktoré sa dajú zasunúť pod seba. Priestor na stene vám pomôžu zužitkovať nástenné police rôznych veľkostí. Úložný priestor naviac poskytne aj praktický PC stôl s regálom alebo úložný kontajner, ktorý ocenia najmä študenti.

4

Relaxačná zóna

Ak máte k dispozícii veľký podkrovný priestor, nič vám nebráni rozdeliť si spálňu na viacero zón. V jednej môže byť posteľ, v ďalšej úložné priestory (napr. na mieru vybudovaný šatník) a v ďalšej relaxačná zóna, vhodná napríklad na posedenie s knižkou. Tu si svoje miesto nájdu hojdacie a relaxačné kreslá, sedacie vaky, kreslá typu ušiak, hojdacie siete aj závesné kreslá. Doplňte vašu relaxačnú zónu huňatým kobercom, teplou dekou a príjemným náladovým osvetlením, napríklad v podobe voľne stojacej lampy. Posedenie vhodne doplní príručný stolík alebo multifunkčný kontajner.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do podkrovnej spálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.