Romantická a vkusná – manželská spálňa, ktorá praje sladkým snom


Spálňa, ktorá praje romantike vo dvojici a pokojnému spánku, nemusí byť gýčová, ružová a „princeznovská“. Je veľa spôsobov ako si vytvoriť decentný a príjemne zariadený priestor pre relax a romantiku v spálni. Prinášame vám niekoľko tipov na nábytok do vašej manželskej spálne, ktorý je nielen praktický, ale aj štýlový a vkusný.

 Kovové manželské postele

Kovové manželské postele sú ako stvorené pre romanticky naladené páry. Interiéru spálne dodajú jemnosť a vzdušnosť. Dajú sa skvele skombinovať s nadýchaným bielym baldachýnom, ktorý je nielen typickým romantickým doplnkom, ale počas letných mesiacov aj výbornou ochranou pred dotieravým hmyzom. K manželskej posteli patrí kvalitný spoločný vysoký matrac. Posteľ môžete doplniť napríklad elegantnými nočnými stolíkmi v provensálskom štýle.

Tip: Ak máte v spálni málo miesta, ako nočné stolíky môžete využiť aj nízke komody, ktoré poslúžia aj na skladovanie oblečenia a rôznych drobností, ktoré chcete mať poruke.

2

Romantický sektorový nábytok

Sektorový nábytok do spálne býva často podceňovanou alternatívou. Je to však veľmi atraktívna voľba pre tých, ktorí si neveria pri zlaďovaní jednotlivých kusov nábytku (posteľ, šatníkové skrine, komody, lavice, atď). Sektorový nábytok v romantickom štýle spolu ladí farebne aj dizajnovo. Väčšinou býva vyhotovený vo vintage alebo provensálskom štýle a jeho základ tvorí masívne drevo. Z farieb dominuje biela, smotanová, krémová, béžová a svetlosivá.

Tip: K sektorovému nábytku môžete pridať aj ďalšie dizajnové kúsky, ako napríklad čalúnené kreslá, toaletné stolíky či príručné stolíky v podobnom dizajne a farbe. Ak sa neviete rozhodnúť, kontaktujte nás a poradíme vám s výberom.

3

Doplnky, na ktorých záleží

Romantická spálňa by bola veľmi neosobná bez doplnkov, ktoré z nej spravia útulnú domácu oázu. Okrem zrkadiel v zdobených rámoch to môžu byť napríklad vaše obľúbené obrazy, maľby, plagáty, grafiky či spoločné fotografie. Nástenné police sú ideálnym výstaviskom pre rastliny v kvetináčoch či suveníry z vašich spoločných dovoleniek. Praktickým a estetickým doplnkom do spálne je i vzorovaný koberec v pastelových farbách.

Tip: Milujete rezané kvety a radi si nimi skrášľujete domov? Investujte do kvalitnej a štýlovej vázy, ktorá sa ľahko umýva. Umiestnite ju na miesto v spálni, na ktoré máte z postele dobrý výhľad, a tešte sa z pohľadu na vždy čerstvú kytičku.

4

Romantické osvetlenie

Ak túžite po romantickej atmosfére v spálni, nezabudnite ju vybaviť náladovým osvetlením, ktoré je jedným z najdôležitejších faktorov pri zariaďovaní interiérov, ktoré prajú intimite. Odtiene žiaroviek by mali byť teplé a svetlo by malo byť tlmené. Do spálne sú preto vhodné svietidlá s tienidlami, ktoré môžu byť umiestnené na strope, na stenách aj na nočných stolíkoch. Aj menšie svietidlá na nástenných policiach dokážu podporiť atmosféru. Komodu alebo príručný či toaletný stolík môžu zdobiť sviečky v sklenených alebo kamenných svietnikoch, prípadne soľné lampy, svetelné reťaze či originálne lávové lampy.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do spálne v romantickom štýle, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.