Rozkladacia posteľ 5x inak: inšpirujte sa a ušetrite miesto

  
Rozkladací nábytok sa teší obrovskej popularite. Je čoraz kvalitnejší a pohodlnejší a nábytkový dizajnéri neustále vylepšujú jeho vzhľad aj funkčnosť. Najväčšou výhodou rozkladacieho nábytku je úspora priestoru, čo oceníte najmä v prípade, že zariaďujete menšie priestory a máte radi poriadok. Rozkladacia posteľ je skvelým riešením nielen do spálne, ale aj do obývačky, detskej či hosťovskej izby. Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré vám pomôžu vybrať si tú najvhodnejšiu rozkladaciu posteľ do vášho domova.

 
Rozkladacia pohovka

 
Bývate v jednoizbovom byte alebo v garsónke? Určite ste sa už zamýšľali nad touto možnosťou: cez deň pohodlná pohovka alebo sedacia súprava, v noci posteľ. Pri výbere rozkladacej sedačky sa zamerajte na zásadný parameter – musí byť vhodná na každodenné spanie. Ak nakupujete online a ste na pochybách, poraďte sa s predajcom.
 
Medzi najobľúbenejšie možnosti patria:
2  
 

Rozkladacie kreslo

 
Veľmi atraktívnym riešením na príležitostné prespávanie sú rozkladacie kreslá. Ich výhodou je, že nezaberú veľa miesta a sú ľahko prenosné. Skvele doplnia interiér obývačky, detskej izby a sú vynikajúce na letné spanie na terase či na balkóne. Rozkladacie kreslo s úložným priestorom ocení tínedžer vo svojej študentskej izbe aj príležitostný chalupár.
 
3 
 

Posteľ s prístelkou

 
Hľadáte kvalitnú posteľ pre súrodencov, ktorí sa delia o izbu a odmietajú poschodovú posteľ? Vhodným riešením môže byť klasická posteľ s prístelkou, ktorá je umiestnená v spodnej zásuvke. Keď sa dieťa, ktoré spávalo na prístelke, rozhodne vymeniť posteľ za inú, matrac môžete vybrať a zásuvku využívať ako bežný úložný priestor. Výhodou postele s prístelkou je jednoduchý systém rozkladania, ktorý bez problémov zvládne aj školopovinné dieťa, a tiež veľká úspora miesta.
 
4 
 

Sklápacia posteľ

 
Najväčšiu úsporu priestoru (a to aj v prípade manželskej postele) poskytujú sklápacie postele, ktoré sa cez deň diskrétne maskujú a pripomínajú skriňu či komodu. Sklápacia posteľ vyčaruje priestrannú izbu aj z veľmi malej spálne či obývačky. Jej rozkladanie je veľmi jednoduché a bezpečné a ráno ju ľahko zložíte, spolu s lôžkovinami. Sklápacie postele sú vhodné na každodenné spanie a dodávajú sa bez matracov.
 
Tip: Sklápacie postele s úložným priestorom vám čiastočne nahradia skriňu.
 
5 
 

Rozkladacia taburetka

 
Málokto by od taburetky čakal plnohodnotnú náhradu postele. A predsa vie aj tento nenápadný druh nábytku prekvapiť. Rozkladacia taburetka poslúži ako šikovné jednolôžko, napríklad pre návštevu. Je ideálna do hosťovskej izby, do obývačky, do detskej izby, ale i na chatu či na chalupu. Oceníte ju aj v domácej pracovni. Okrem toho, že si na ňu môžete vyložiť nohy pri čítaní v kresle, môžete si na nej aj zdriemnuť.
 
6

P.S.: Potrebujete viac informácií o rozkladacích posteliach, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.