Triky na zväčšenie spálne

Fantastický výhľad, obrovský šatní či priestranná posteľ? Krásna predstava, no keď priestor nepustí, máte možnosť zväčšiť svoju spálňu aspoň opticky. Vaše oko vníma totiž okolie, tak prečo ho trochu neoklamať…

spalna_madea

Spálňa Madea

Priestor
Skvelý trik ako opticky zväčšiť priestor je hra stien. Štýlovou a zároveň naozaj efektnou sú výseky v stenách do ktorých je možné umiestniť fotografie či rôzne dekorácie. Trendom v tejto oblasti je tiež takzvané znižovanie stropu, vstupky na strope pôsobia jednoznačne dojmom že izba je väčšia. Mali by ste sa však vyhnúť prehnanej snahe zúžitkovať všetok priestor zbytočnosťami.

Spalna-Morena-B

Spálňa Morena B

 

Svetlo
Kedže ľudské oko prispôsobené na videnie vo svetle, čím viac svetla v miestnosti je tým viac sa oku zdá že je v priestore. Dôležitým krokom sú preto i zrkadlá, zrkadlo dokáže opticky zväčšiť naozaj efektným spôsobom.

spalna_vera_fialova

Spálňa Vera (biela / fialová) | 229LDH

Kombinácie

Trendom je kombinovať viacúčelovosť v jednej miestnosti. V malej spálni môžete spojiť nočnú a dennú časť. Z jednoduchej spálne môžete vyčariť kombináciu oddychu a príručnej pracovne. V malých spálňach je taktiež vhodnou voľbou otvorený šatník vďaka ktorému miestnosť pôsobí vzdušneDôležitými doplnkami v malej spálni sú kvety. Kvety dodajú spálni úplne nový rozmer, ktorý dodá miestnosti energiu a Vy tak spálňu budete vnímať úplne v novom objektívnom rozlíšení.