Balkón ako miesto na relax? Skvelý nápad!

Stačí vám trochu kreativity a niekoľko doplnkov – s nami hravo premeníte vašu lodžiu na neodolateľné útočisko plné oddychu a nezabudnuteľných chvíľ.

Túžite po tom, aby vám balkón poskytoval rovnaký priestor ako interiér? Stavte na textílie, ich vrstvením docielite boho efekt, ktorý je trendy a zároveň veľmi útulný. Sme si istí, že na vás urobí dojem!

Oddýchnite si v kresle

Ideálne sedenie na balkón je podľa mnohých závesné kreslo. Poskytuje dokonalé miesto na relax, ktoré navyše vyzerá mimoriadne pôsobivo. Pridajte zopár vankúšov, deku a sledujte, ako na vás váš nový oddychový priestor zapôsobí. Vždy môžete pridať niekoľko vankúšov aj na zem, použiť môžete aj  koberčeky alebo kožušiny – vytvoríte tak vlastné nápadité pohodlné miesto na sedenie. Čo by ste povedali na „balkónovú posteľ“? Postará sa o vytvorenie pokojnej atmosféry, z ktorej už nikdy nebudete chcieť odísť. Relaxovať pod holým nebom je jednoducho úžasné!

zavesne-kreslo-sive-na-balkone-mojnabytok

Rozsvieťte vaše miesto pokoja

Aby ste si váš balkón mohli dosytosti užívať aj v neskorých večerných hodinách, neváhajte a zadovážte si vonkajšie osvetlenie. Reťazové žiarovky, ktoré vytvoria nenútenú atmosféru, lampáše v klasickom štýle, svietniky, lampióny a nápadité olejové či solárne lampy – počíta sa každý nápad na osvetlenie, vrátane sviečok. Ak máte na balkóne dostatok miesta, môžete pridať ohnisko, ktoré vás zahreje počas chladných večerov a vytvorí útulnú atmosféru. Zíde sa vám aj praktický stolček – populárny GO bar s úložným boxom na chladenie nápojov. Vďaka nadčasovému dizajnu skvelo zapadne do akéhokoľvek priestoru. 

 vecer-stranevy-na-balkone-urobte-si-atmosferu-s-mojnabytok

Doprajte si súkromie

Závesy balkónu dodajú štýl a súkromie zároveň. Vonkajší slnečník alebo baldachýn vás ochráni pred ostrými slnečnými lúčmi, tiež sa postará o dokonalú atmosféru typickú pre letné dni. Ochranu pred slnkom, vetrom a zvedavými očami vám zabezpečia aj veľké rastliny – často sa používajú ako prirodzená vizuálna bariéra. Vysoké trávy sú ideálnymi rastlinami na clonenie. Bambusová zástena odradí zvedavé pohľady, zabráni vetru a dodá vášmu balkónu vzhľad plážového baru. Ak nemáte priestor na rastliny, doprajte si kvetináče na zábradlí alebo umiestnite kvety do váz.

slnecnik-aj-na-balkone-mojnabytok

Svieži baldachýn oživí každý balkón

Zelený raj na balkóne vďaka závesným kvetináčom môžete mať aj vy. Ak sa vám nechce zaoberať kvetmi, stavte na bylinky, ktoré si zaslúžia svoje miesto – sú užitočné v kuchyni a krásne voňajú. Balkón, ktorý vám dožičí nevídaný oddych, nepotrebuje veľa. Stačí pár kusov pohodlného nábytku, náladové osvetlenie, vhodný slnečník a zástena či markíza na ochranu súkromia. A samozrejme – rastliny! Užite si zaslúžený oddych na svojom novom obľúbenom mieste – na vašom balkóne.

balkon-ako-zahrada-s-mojnabytok