Nuda v záhrade cez letné prázdniny nehrozí – takto vytvoríte deťom dokonalý priestor na hru a šantenie


Horúce letné dni sú ako stvorené na rodinnú pohodu s deťmi na záhrade. Vytvorte vašim ratolestiam bezpečné prostredie na hry a relax tak, aby zodpovedalo ich veku a potrebám. Poradíme vám ako vybaviť vašu záhradu a terasu praktickým detským nábytkom a tiež ako zvoliť vhodný nábytok do exteriéru, ktorý využijú všetky generácie.

Ochrana pred slnkom je zdravý základ

Leto je ideálny čas na pobyt na slnku a doplnenie zásob vitamínu D. Netreba to však preháňať a ak sa chcete vyhnúť spálenej pokožke a úpalu, nezabúdajte na pitný režim a na dostatočné trávenie času v tieni. Ak vám na záhrade chýba prirodzený tieň zo stromov, pomôžu vám ho vytvoriť moderné altánky a prístrešky – mnohé z nich sú nepremokavé a využijete ich aj počas daždivých dní.

Na vytvorenie menšieho tieňa na miestach, kde najradšej trávite čas, postačia i klasické slnečníky. Ideálnym riešením na udržiavanie tieňa na terase sú pergoly či výsuvné markízy. Deti v predškolskom veku sa určite potešia vlastnému pieskovisku so strieškou.

2

Nábytok pre najmenších pre neobmedzené možnosti hier

Detský nábytok do záhrady sa postará o nekonečnú letnú zábavu pre vaše ratolesti. Klasické detské pieskovisko vytvorí spolu s nafukovacím bazénom roztomilú malú pláž pre najmenších. Staršie deti v predškolskom veku ale aj malí školáci ocenia farebný záhradný domček, ktorý má otváracie okná a mini záhradku s plotom.

V prípade, že si vaše deti najradšej kreslia alebo niečo vyrábajú vlastnými rukami, vybavte ich kreatívnym stolíkom so stoličkami, ktorý podnecuje detskú tvorivosť a fantáziu. Tento stolík so stoličkami je vyrobený z trvácneho plastu a je vhodný na použitie v interiéri aj v exteriéri.

Ak sa vaše deti radšej hýbu a šantia na trávniku, určite ich poteší plastový detský domček, ktorý poslúži ako univerzálny hrací priestor, ktorý v sebe spája prístrešok, šmýkačku a tunel. Na posedenie pri zmrzline alebo limonáde v tieni stromov je ako stvorená detská drevená súprava, ktorá obsahuje stolík, lavičku a dve stoličky.

zahradny-nabytok-pre-deti-mojnatok

Hojdačky potešia celú rodinu

Deti aj dospelí milujú hojdačky, na ktorých sa dá pohodlne relaxovať počas lenivých letných dní. Klasické drevené hojdačky alebo kovové hojdačky s mäkkými prešívaným sedákmi pre väčšie pohodlie sú vhodné na záhradu aj na terasu. Pôvabná ratanová hojdačka so strieškou hravo odolá nepriazni počasia. Ak uprednostňujete menšie, ľahšie prenosné hojdačky, odporúčame vám investovať do závesného hojdacieho kresla, ktoré v zime výborne poslúži aj v interiéri. Pre milovníkov oddychu pod korunami stromov je ako stvorená ľahká hojdacia sieť.

Hojdačka (1) (1)

Nezabudnite na priestor pre hračky

Ak majú vaše deti veľa hračiek určených na hry na trávniku alebo v nafukovacom bazéne na záhrade, zvážte možnosť uskladniť ich na záhrade tak, aby pre ne nemuseli chodiť ďaleko. Na detské hračky rôznej veľkosti dobre poslúži ratanová truhlica či praktický plastový úložný box. Na menšie množstvo hračiek postačí aj detský vozíček, s ktorým dokážu ľahko manipulovať už dvojročné deti a ktorý je ako stvorený na prevážanie a uskladnenie hračiek.

SHERWOOD-ulozny-box-mojnabytok

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku na záhradu a terasu, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.