Blahodarný tieň v záhrade: 5 inšpirácií na pohodové letné posedenie


Posedenie v záhrade si počas horúcich dní nevieme predstaviť bez osviežujúceho pobytu v tieni. Nemáte na záhrade dostatok tieňa zo stromov a kríkov? Ľahkou pomocou sú praktické altánky a prístrešky, ktoré môžete použiť na trávniku alebo na dlažbe terasy. Vyberte si to najvhodnejšie tienidlo pre vašu záhradku – poradíme vám ako na to.


Tienisté zákutie na terase

Radi si vychutnávate čas s vašimi najbližšími pri stolovaní alebo leňošení na terase? Investujte do kvalitného tieniaceho systému, ktorý vás ochráni pred slnečnými lúčmi aj pred kvapkami dažďa. Pevné a stabilné pergoly s polykarbonátom namontujete aj bez toho, že by ste museli vyliezť na strechu vášho domu. Spoľahlivo vás ochránia nielen pre UV žiarením, ale aj pred dažďom, snehom či krupobitím – využijete ich po celý rok. Praktickým riešením na terasu sú i markízy rôznych veľkostí, ktoré poskytujú dostatočnú ochranu pred nadmerným slnečným žiarením.

blahodarny-tien-v-zahrade-s-pergolou-mojnabytok

Čarovné altánky a záhradné prístrešky

Záhradné altánky a prístrešky vytvoria blahodarný tieň aj na úplne prázdnej, novo vytvorenej záhrade, na ktorej ešte chýbajú stromy. Nepremokavý záhradný altánok je vhodným miestom na stolovanie, relaxačnú zónu s pohodlnými ratanovými lehátkami aj detský kútik na hranie. Altánok s moskytierou je ako stvorený na večerné posedenia pri sviečkach a dobrom jedle s rodinou a priateľmi.

3

Originálne tieniace plachty

Tieniace plachty rôznych tvarov si môžete nakombinovať podľa ľubovôle – dajú sa využiť na terase aj na záhrade. Majú jednoduchý a praktický dizajn, sú veľmi variabilné, vhodné aj do kopcovitého terénu a vďaka ľahkej impregnácii vás ochránia nielen pred slnkom, ale aj pred miernym dažďom.

4

Tradičné slnečníky v modernom šate

Najjednoduchším spôsobom ako si vytvoriť tieň na záhrade či na terase je klasický skladací slnečník s podstavcom, ktorý možno podľa potreby presúvať. Výhodou slnečníkov je ich jednoduchá inštalácia a možnosť nastaviť si optimálny uhol tienenia. Nepremokavý slnečník so stabilným kovovým podstavcom je ideálnym spoločníkom k posedeniu v záhrade – vychutnáte si pod ním kávu na kvalitnom ratanovom nábytku aj relax s knižkou či letné driemoty na lehátku. Praktický stredový slnečník s dvoma ramenami je ako stvorený na tienenie k oválnemu záhradnému stolu, pri ktorom si môžete vychutnať letné posedenie s blízkymi na vašej záhrade či terase.

5

Záhradné hojdačky so strieškou

Relax na záhradnej hojdačke či hojdacom kresle si zaručene zamiluje celá rodina – najmä ak je tento typ nábytku vybavený praktickou strieškou, pod ktorou vám nehrozí úpal. Luxusná hojdačka z ratanu, kvalitná rozložiteľná hojdačka vyrobená z masívneho dreva či robustná kovová hojdačka so strieškou a mäkkým čalúnením je ideálna na letné leňošenie. V prípade, že nemáte na záhrade alebo terase dosť miesta na veľkú hojdačku, doprajte si aspoň originálne moderné závesné hojdacie kreslo s tienidlom.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o záhradnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.