Trampolína pre celú rodinu: Poznáme benefity, kvôli ktorým by ste si ju mali zadovážiť do záhrady aj vy!

Existujú desiatky dôvodov, prečo si trampolínu zaobstarať a začať na nej skákať. Poďme si pozrieť tie najvýraznejšie z nich!

Život môže byť veselý, ak si z času na čas skočíte na trampolíne. Pri skákaní na trampolíne sa znižuje hladina stresového hormónu kortizolu a uvoľňujú sa endorfíny – hormóny šťastia. S čím všetkým si táto záhradná atrakcia poradí?

Deťom dopraje zábavu a vám relax

Snívate o dokonalom oddychu? Neváhajte a užite si ho priamo vo svojej záhrade. Ako? Zadovážte ratolestiam obľúbenú trampolínu a vy si vyložte nohy. Ak práve zariaďujete exteriér vašej domácnosti, nezabudnite na kvalitný a pohodlný záhradný nábytok, ktorý vám dožičí želaný komfort. Ideálnym riešením je kúpa bezúdržbového a efektného ratanového nábytku, ktorý je doslova nezničiteľný a skvelo ho zladíte s doplnkami i zvyškom zariadenia. Ak vám môžeme poradiť – nemali by vám chýbať záhradné lehátka, ktoré sú ideálne na odpočinok pod holým nebom!

 Ratanová súprava na záhradu - záhradný nábytok-mojnabytok

Pomôže vám pri chudnutí

Cvičenie na trampolíne je veľmi efektívne. Človek pri ňom zapojí svaly, o ktorých ani netušil, že ich má. Vďaka tomu telo spaľuje rýchlejšie väčšie množstvo kalórií ako pri behu alebo pri posilňovaní. Skákanie tlmené pružinami znižuje percento telesného tuku, posilňuje svaly a zvyšuje efektivitu spaľovania sacharidov. Pravidelným cvičením na trampolíne spomaľujete aj procesy starnutia. Skákanie má tiež blahodarný účinok aj na lymfatický systém a imunitu. Lymfatický systém vyplavuje škodlivé látky, toxíny a dokonca aj rakovinotvorné bunky – čím viac ich dokáže odplaviť, tým zdravší budete. Systém spolupracuje s bielymi krvinkami v lymfatických uzlinách, chráni telo aj pred plesňami, vírusmi či baktériami.

Upravuje krvný tlak

Vďaka skákaniu na trampolíne sa vám rozprúdi krv v žilách. Cvičenie na trampolíne prospieva srdcu – jeho svaly sú posilnené a spôsobujú v srdci pozitívne kardiovaskulárne zmeny. Napríklad aj to, že srdce môže pumpovať oveľa viac krvi pri menšom počte úderov. Pohyb na trampolíne tak účinne znižuje pravdepodobnosť vzniku srdcových chorôb.  S okysličením krvi súvisí aj váš duševný stav – budete nabití a všetko vám pôjde od ruky.

Trampolína na záhradu - mojnabytok

Bude vám do skoku

Ako to myslíme? Pravidelné skákanie prospieva aj kĺbom, posilňujú sa šľachy, väzy a svaly okolo kĺbov, čím sa prirodzene zmenšuje tlak na samotné kĺby. Používanie trampolíny celkovo vedie k posilneniu svalstva a stabilizačného systému, čím sa eliminuje bolesť chrbta a krčnej chrbtice. Ďalej sa tiež zlepší vaša motorika, koordinácia i rovnováha.

Trampolína detail - mojnabytok

Pre všetky ročníky

Skákanie na trampolíne nemá vekové obmedzenia, populárne trampolíny sú vhodné pre každého. Staršie generácie môžu tento populárny záhradný kúsok využívať práve preto, že dopad na plochu trampolíny je tlmený pružinami a nepoškodzuje kolená ani chrbát. Dožičte svojim blízkym trampolínu a užívajte si život plný energie a vitality!